Koncert pieśni kurpiowskich i tańców renesansowych
apolonia_nowak__24016 grudnia, godz.17:00, Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki  Pałac Szustra, ul. Morskie Oko 2


 

Oryginalny koncert łączący profesjonalne z ludowym, dawne – z nowym. W pieśniach kurpiowskich (podobnie jak w podhalańskich) przetrwała nuta archaiczna. Dla zespołu Ars Nova specjalizującego się w pieśni średniowiecznej i renesansowej, muzyka kurpiowska to bogate źródło inspiracji artystyczej. Artyści grają na kopiach instrumentów z epoki znakomicie współbrzmiących z białym głosem kurpiowskiej śpiewaczki.

 
 

Artyści zaangażowani w projekt:
Zespół Instrumentów Dawnych WTM “Ars Nova” pod kierownictwem Jacka Urbaniaka.
Solistka – Apolonia Nowak (śpiewaczka kurpiowska)

 

 

 

Celem działalności WTM jest rozwijanie i upowszechnianie kultury muzycznej, poprzez:

 
 

I. Organizację koncertów w Pałacu Szustra przez cały sezon artystyczny, poza siedzibą: Letnie Koncerty w Łazienkach Królewskich, Międzynarodowy Festiwal Organowy „Johann Sebastian Bach”, koncerty muzyczno-poetyckie w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

 
 

II. Działalność edukacyjna:

 
 

1.Prowadzenie Ognisk Muzycznych się zgodnie z programem szkoły muzycznej I stopnia.

 
 

2.Organizację koncertów edukacyjno-muzycznych dla dzieci z przedszkoli i szkół.

 
 

III. Działalność Biblioteki, Muzeum i Archiwum WTM gromadzącej trzeci, co do wielkości w Polsce zbiór rękopisów kompozytorskich i archiwaliów muzycznych poprzez: udostępnianie zbiorów; pozyskiwanie nowych dzieł i ich opracowywanie; konserwacja i zabezpieczanie; opracowywanie dokumentacji życia muzycznego Warszawy; organizowanie wystaw własnych i udział w wystawach organizowanych przez inne instytucje; działalność wydawnicza.

 

 

 

www.wtm.org.pl
wtm@wtm.org.pl