Tres B - koncert
16 grudnia, godz. 21:00, Klub Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22
 

Tres.b to zespół holendersko-polski, czy może raczej duńsko-polski, a tak właściwie to międzynarodowy. Gdyby zebrać pochodzenie muzyków, okazałoby się, że reprezentują pół tuzina państw. W globalnej wiosce niby nie ma to znaczenia, ale warto zajrzeć w ich metryki, by przekonać się, że tres.b jest mocno związany z Polską.

 

A to za sprawą Misi Furtak, która śpiewa i gra na basie. Wodzi nas ze swoim zespołem w rozmaite rejony: od ballad i romansów spod znaku Suzanne Vega, przez baśnie kojarzące się z Mum czy Sigur Rós, aż po rock'n rollowe odjazdy, ciążące w stronę new rock revolution. Dorobek tres.b - a mija im właśnie trzeci rok działalności - to EP-ka "Neon Chameleon" (2006) oraz wydany kilka tygodni temu album "Scylla and Charybdis". Recenzent holenderskiego "OOR Magazine" napisał, że Misia brzmi jak skrzyżowanie PJ Harvey z zachrypniętą Bjork, a gitary warczą a'la Sonic Youth. Może i trochę przesadził, ale na pewno ma w sobie Misia niemało oryginalności i magnetyzmu, dzięki czemu tres.b mają spore szanse zamieszać na europejskiej scenie muzyki alternatywnej (cokolwiek ten termin znaczy).

 

 

Hydrozagadka to klub na praskim podwórku przy ul. 11 listopada 22. Mieści się w starej kamienicy. 300 metrowa powierzchnia kusi praskim klimatem, murami, wygodnymi kanapami, dużą sceną i parkietem. W programie głównie koncerty, ale można też spodziewać się wielu innych niespodzianek.

 

 

"info o zespole zaczerpnięte ze strony Infomuzyka.pl,
autor Bartosz Rzepczynski"

 

 

 

www.hydrozagadka.waw.pl