Future Sound of Asia (Muerti-bishops, Warsaw Gamelan Group)

16 grudnia, godz. 21:00, Jadłodajnia Filozoficzna, ul. Dobra 33/35filozoficzna_warsaw_gamelan_group_240


Muerti-bishops to improwizowany projekt części muzyków z Artybishops i Namaste. Eksperymentalny pop zmieni się tego wieczora w muzyczną opowieść pełna egzotycznych rytmów, transowego klimatu i punk-jazzowych improwizacji. Poczujesz, że lecisz. Poczujesz, że pływasz. Poczujesz, że czujesz. Wszystko dzięki muzyce.


Warsaw Gamelan Group udowodni, że tradycyjna muzyka indonezyjska jest wciąż pełna energii i życia. Dźwięk i harmonie gamelanów od lat inspirują zachodnich artystów: Roberta Frippa, Steve’a Reicha, Lou Harrisona. Niezwykłe, pulsujące utwory wciągną każdego kto ceni sobie egzotykę i klimat.


Party: DJ Magura wprowadza w set elementy yin, nawiązując do buddyjskich mantr, łącząc je z fleszbekami z psychodelicznej historii muzyki popularnej. DJ Artybishop przeplata motywy z indyjskich, brazylijskich, japońskich i europejskich metropolii, tworząc energetyczną, miejską mieszankę o charakterze yang.


Prawdziwe zagłębie muzyki niezależnej usytuowane na podwórku przy ulicy Dobrej 33/35. To tutaj odbywają się koncerty kultowych formacji związanych z nową muzyką improwizowaną, dub, reggae, indie rockiem itd. Klub jest też zaangażowany w promocję innych działów sztuki, odbywają się wystawy, prezentacje multimedialne, spotkania z ciekawymi ludźmi, imprezy tematyczne pokazujące kultury całego świata.


www.filozoficzna.art.pl

filozoficzna@wp.pl