Płyny

Koncert Płyny

16.12. godz. 22.00

Cafe Kulturalna, Pl. Defilad 1

palackultury_plyny_240_01Mieszanka stylów, konwencji i form. Można tu usłyszeć zarówno melodyjny i przyjemny avant-pop, odrobinę rocka, bujające reggae, transowe fazy, trochę kwaśnego jazzu.

Muzyka zespołu PŁYNY to jedyna w swoim rodzaju mieszanka stylów, konwencji i form. Można tu usłyszeć zarówno melodyjny i przyjemny avant-pop, odrobinę rocka, bujające reggae, transowe fazy, trochę kwaśnego jazzu.
Wszystko to łączą niebanalne, odrobinę prześmiewcze teksty opisujące zarówno życie w wielkomiejskim tyglu jak i wakacyjne loty i przygody.
Zespół został założony latem 2004 roku w Warszawie przez basistę Szymona Tarkowskiego i śpiewającego gitarzystę Igora Spolski. Wkrótce do zespołu dołączyli perkusista i akordeonista Andrzej ‘Kwiatek’ Kwiatkowski oraz obsługujący instrumenty klawiszowe Michał ‘Blaskacz’ Lamża.
W kwietniu 2007 ukazała się debiutancka płyta formacji, zatytułowana po prostu "Płyny", świetnie przyjęta zarówno przez publiczność jak i krytyków muzycznych. Od września 2007 z zespołem współpracuje też wokalistka Kasia Priwieziencew.

Klubokawiarnia mieści się przy Teatrze Dramatycznym. Najczęsciej można w niej usłyszeć jazz, funk, nujazz, breakbeat, reggae, dancehall. Klienci to artyści: muzycy, aktorzy, reżyserzy, twórcy sztuk wizualnych, przedstawiciele wolnych zawodów, studenci przede wszystkim kierunków artystycznych, humanistycznych i inni.

www.kulturalna.pl

remy@kulturalna.pl