Horny Trees

15.12 godz. 21.45 Pałac Kultury, Goethe

Grupa wybitnych leśników, opiekunów i badaczy dźwiękowej puszczy. W składzie Maciej Bielawski (bas),  Hubert Zemler (perkusja) i Paweł Szamburski (klarnet).

Muzyka Końca Lata – koncert

14 grudnia, godz. 21:00, Klub Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22

muzyka_koca_lata_90Muzyka Końca Lata – zespół z mazowieckich równin uformowany w 2004 roku. Od tego czasu grupa na dwie gitary, bas i bębenek gra i tworzy melodyjne piosenki o miłości, przemijaniu i drobnych bieżących sprawach życia codziennego.

Hatifnats – koncert
filozoficzna_hatifnats_9014 grudnia, godz. 21:00, Jadłodajnia Filozoficzna, ul. Dobra 33/35

Warszawskie trio powstałe w 2006 roku. Jeden z ciekawszych polskich zespołów z kręgu indie. Hatifnats to ciepłe, tajemnicze i niezwykle barwne kompozycje, o których wyjątkowości decydują przestrzenne, ale hałaśliwe dźwięki gitary i wysoki, melodyjny głos wokalisty, uzupełnione ekspresyjną grą sekcji rytmicznej.
ARTY-FARTY-CHRISTMAS-PARTY, DJ BADDLOVER – set DJski
saturator_djbaddlover2_9014 grudnia, godz. 21:00, Klub Saturator, ul. 11 listopada 22

Koncert ARTY-FARTY-CHRISTMAS-PARTY, DJ BADDLOVER – set DJski DJ Baddlover to prekursor warszawskiej sceny nu rave'u.
ASTROMIX LA MANCHE - koncert
14 grudnia, godz. 21:00, Łysy Pingwin, ul. Ząbkowska 11

Improwizowano – elektroniczny projekt dowodzony przez mistrza absurdu Paulusa Mazura wystąpi z programem, który ma być niespodzianką dla słuchaczy.

Bajzel - koncert
 

lysypingwin_bajzel_9014 grudnia, godz. 22:00, Łysy Pingwin, ul. Ząbkowska 11

Bajzel - w skrócie człowiek orkiestra. Grając na gitarze elektrycznej zapętla ją, dodając sample perkusyjne konstruuje sekcję rytmiczną, do której śpiewa i gra tworząc rozbudowany spektakl muzyczny brzmiący jak kilkuosobowa formacja.

KERD

14.12 godz. 22.00 Cafe Kulturalna, Pl. Defilad 1

Muzyka kwartetu to nieodmiennie synteza elektroniki i jazzu. Na koncertach zespół gra zarówno zaaranżowane „piosenki" z albumu jak i te, które powstają spontanicznie na styku relacji z publicznością.

Pustki – koncert
pustki_90 14 grudnia, godz. 22:00, Klub Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22

Koncerty Pustek są zawsze wyjątkowe. Oprócz piosenek  pojawiają się motoryczne improwizacje. Transowa sekcja rytmiczna  jest uzupełniona szerokimi plamami gitary, analogowych klawiszy i nieśmiałym głosem.
Out of Tune + urodziny Hungry Hungry Models

filozoficzna_out_of_tune_12014 grudnia, godz. 22:30 , Jadłodajnia Filozoficzna, ul. Dobra 33/35

Po pierwszej, wyjątkowo udanej odsłonie urodzin kolektywu HHM z zaproszonymi dj'ami czas na cześć "live".W piątek 14 grudnia po raz pierwszy na imprezie modelsów wystąpi grupa Out of Tune ,którego wokalista i basista jest 1/3 HHMu (dj Jick Magger).

FOLWARK – PraskaMettaArtystyczna

15 grudnia, godz. 18:00, Folwark, Teatr Makata, ul. Folwarczna 3

AMsverg – jest to projekt Mazzolla z muzykami poruszającymi się w obszarze muzyki elektronicznej i transowej. Innowacją kolejnego projektu Mazzolla jest połączenie muzyki elektornicznej improwizowanej , obrazu, i kreowania brzmienia na żywo w połączeniu z anologowymi brzmieniami klarnetu.

Śniło mi się, że jesteś taka inna – czyli obrazy ze snów wywołane

http://www.jaaz.pl/rewizje-skladbutelek.pl.jpg 15.12.07, godz. 18:00   Martwy Ludzik Kolektyw w Składzie Butelek, ul 11 Listopada 22

W snach śnią mi się kobiety, śnią mi się niezwykle wyraźnie. Próbuję na jawie odtworzyć je, nadać im realny wymiar. Tak uchwycone pojawią się ścianach projektowane z rzutników. Pośrodku w powietrzu, zaplątana w płachty materiału podwieszone do sufitu pojawi się tancerka-kaskaderka.

Śpiewy Adwentowe w wykonaniu "monodii polskiej"

 

15 grudnia, godz. 18:00, Scena Lubelska 30/32 , działająca przy Stowarzyszeniu Pracownie Twórcze Lubelska 30/32


Na koncert pt. „Śpiewy adwentowe” składają się niesłusznie zapomniane pieśni tego poprzedzającego Boże Narodzenie okresu liturgiczno-obrzędowego. Utwór "O Gospodzie uwielbiona" (XVI w.) jest jednym z najstarszych, polskojęzycznych a przy tym dopuszczonych do tzw. liturgii trydenckiej.

Times New Roman – koncert
15 grudnia, godz. 21:00, Klub Hydrozagadka, ul.11 Listopada 22

times_new_roman_90Niegdyś trójmiejscy obecnie warszawscy epigoni złotej ery muzyki tanecznej. Legenda drinko-disco TIMES NEW ROMAN, czyli Romano Mazzante i Nick Valentino. Ich połyskujaca muskulatura i fryzury są zródłem zazdrości wielu studentów AWF-u. Ich muzyka zabierze was ponownie do różowego raju bram lat 80tych.

Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni – koncert

15 grudnia, godz. 21:00, Jadłodajnia Filozoficzna, ul. Dobra 33/35


filozoficzna_kochankowie_gwiezdnych_przestrzeni_120KOCHANKOWIE GWIEZDNYCH PRZESTRZENI to formacja łącząca niemalże wszystkie gatunki muzyczne występujące na tej planecie, od reggae, ragga , funky, rocka i jazzu do transowego i drum’n’bassowego tętna.
Siła dźwięku zaskakuje, a energiczne pulsujące rytmy zachęcają do wyruszenia z zespołem w kosmiczną podróż.

Bajzel

lysypingwin_bajzel_9015 grudnia, godz. 21:00, Łysy Pingwin, ul. Ząbkowska 11

Bajzel - w skrócie człowiek orkiestra. Grając na gitarze elektrycznej zapętla ją, dodając sample perkusyjne konstruuje sekcję rytmiczną, do której śpiewa i gra tworząc rozbudowany spektakl muzyczny brzmiący jak kilkuosobowa formacja.
STREET CITY NOMAD - koncert
saturator_streetcitynomad_9015 grudnia, godz. 21:00, Klub Saturator, ul. 11 listopada 22

Koncert STREET CITY NOMAD surowy i wściekły cyber acid punkprzywołującym echa Atari Teenage Riot i Digital Hardcore Recordings, acid house`u i industrialu.
PŁYNY - koncert
15 grudnia, godz. 21:45 (60 min.) Pałac Kultury, duża scena

palackultury_plyny2_90Koncert PŁYNY - mieszanka stylów, konwencji i form. Można tu usłyszeć zarówno melodyjny i przyjemny avant-pop, odrobinę rocka, bujające reggae, transowe fazy, trochę kwaśnego jazzu.
HORNY TREES - koncert
15 grudnia, godz. 21:45 (45 min.) Pałac Kultury, Plac Defilad 1, mała scena

palackultury_horny_trees_90koncert HORNY TREES powstałej w 2007 roku grupy wybitnych leśników, opiekunów i badaczy dźwiękowej puszczy.  :)
Kaszebe

15.12 godz. 22.00 Cafe Kulturalna, Pl. Defilad 1

Nowy projekt Ola Walickiego, kontrabasisty, kompozytora, aranżera, producenta, od 15 lat aktywnie działającego na polskiej scenie muzycznej. Jego wszechstronność stylistyczna pozwalała, by współtworzył takie grupy jak: Łoskot, Szwagierkolaska czy Oczi Cziorne.

HOT ASTERIX - koncert
15 grudnia, godz. 22:00, Łysy Pingwin, ul. Ząbkowska 11
lysypingwin_hotasterix2_90

koncert: HOT ASTERIX Jazzowego trio, grającego muzykę "rozluźniającą i rozweselającą".
MASS KOTKI - koncert
saturator_masskotki_9015 grudnia, godz. 22:00, Klub Saturator, ul. 11 listopada 22

Koncert MASS KOTKI
Koncert Mass-Kotki to kompletne, elektropunkowe szaleństwo.
DJ SZUm - koncert
saturator_dj_szum_9015 grudnia, godz. 23:00, Klub Saturator, ul. 11 listopada 22

Koncert DJ SZUm (znany jako Szupla, lub jak kto woli Szu). Muzyka z p
ogranicza alternatywy ostro przyprawionej absurdem absolutnym.
Tricphonix
palackultury_tricphonix_9015 grudnia, godz. 23:00 , Pałac Kultury, mała scena

 Tricphonix to jazz-punkowy skład ulegający notorycznemu rozrostowi. Tricphonix wkrótce wchłonie kolejnych muzyków, bądźcie czujni bo możecie niebawem dołączyć do tej ekipy! Muzyka Tricphonix to energetyczna mieszanka jazzu, funka, etno, z punkowym zacięciem.

2000 Dirty Djs – set Djski

2000dirtydjs_9015 grudnia, godz. 23:00, Klub Hydrozagadka, ul.11 Listopada 22

Dirty Djs – kolektyw Djski puszczający stare winyle z lat 80-tych, na adapterze Artur do świateł kolorofonów, czyli 2000 Dirty DJs.

 

DJ Krzak + de :er – set Djski

15 grudnia, godz. 23:00, Jadłodajnia Filozoficzna, ul. Dobra 33/35

Przed ponad pięcioma laty rozpoczął granie cyklicznych środowych imprez ReggaeFaza (granych do dziś). Współpracował też wówczas z zespołami Saduba i Magara gdzie poznał Pablopavo. Wspólnie w 1999 r. założyli ZJEDNOCZENIE SOUND SYSTEM, jeden z pierwszych w Polsce sound systemów z żywym nawijaczem. Wraz z Krzakiem wystąpi młody, a już bardzo ceniony, łamiący regulaminy podsycacz polskiego ognia: nawijacz De.eR.

Tres B - koncert

palackultury_tres_b2_9015 grudnia, godz. 23:00 (45 min.), Pałac Kultury, duża scena  

Tres B to międzynarodowy zespół, który ma spore szanse zamieszać na europejskiej scenie muzyki alternatywnej (cokolwiek ten termin znaczy). Zespół wodzi nas w rozmaite rejony: od ballad i romansów spod znaku Suzanne Vega, przez baśnie kojarzące się z Mum czy Sigur Rós, aż po rock'n rollowe odjazdy, ciążące w stronę new rock revolution.

DIZIROQUI - koncert
15 grudnia, godz. 24:00 (30 min.), Pałac Kultury, mała scena

zdjeciepoziome_631 Koncert DIZIROQUI - rock'n'rollowy bard płci żeńskiej. Muzyka prosta, teksty trudne, kontralt od dużej mocy - moody alternative, dark folk, protest song; inteligentnie, pięknie, z wykopem.
LEONOFF - koncert
15 grudnia, godz. 00:15 (60 min.), Pałac Kultury, duża scena

palackultury_leonoff_90Koncert LEONOFF- psychodeliczne funky, miejski folk nawiązujący do dobrej tradycji warszawskich kapel podwórkowych, dixieland, ska, czy ciepłe mazowieckie reggae.
Koncert pieśni kurpiowskich i tańców renesansowych

ars_nova_skansen_12016 grudnia, godz.17:00, Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki  Pałac Szustra, ul. Morskie Oko 2


Oryginalny koncert łączący profesjonalne z ludowym, dawne – z nowym. W pieśniach kurpiowskich (podobnie jak w podhalańskich) przetrwała nuta archaiczna. Dla zespołu Ars Nova specjalizującego się w pieśni średniowiecznej i renesansowej, muzyka kurpiowska to bogate źródło inspiracji artystyczej. Artyści grają na kopiach instrumentów z epoki znakomicie współbrzmiących z białym głosem kurpiowskiej śpiewaczki.

Tres B - koncert

palackultury_tres_b2_9016 grudnia, godz. 21:00,  Klub Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22

Tres B to międzynarodowy zespół, który ma spore szanse zamieszać na europejskiej scenie muzyki alternatywnej (cokolwiek ten termin znaczy). Zespół wodzi nas w rozmaite rejony: od ballad i romansów spod znaku Suzanne Vega, przez baśnie kojarzące się z Mum czy Sigur Rós, aż po rock'n rollowe odjazdy, ciążące w stronę new rock revolution.

Future Sound of Asia (Muerti-bishops, Warsaw Gamelan Group)

filozoficzna_warsaw_gamelan_group_9016 grudnia, godz. 21:00, Jadłodajnia Filozoficzna, ul. Dobra 33/35

 Muerti-bishops to improwizowany projekt części muzyków z Artybishops i Namaste. Eksperymentalny pop zmieni się tego wieczora w muzyczną opowieść pełna egzotycznych rytmów, transowego klimatu i punk-jazzowych improwizacji. Warsaw Gamelan Group udowodni, że tradycyjna muzyka indonezyjska jest wciąż pełna energii i życia. Party: DJ Magura wprowadza w set elementy yin, nawiązując do buddyjskich mantr, łącząc je z fleszbekami z psychodelicznej historii muzyki popularnej.

 

NIECHĘĆ - koncert

16 grudnia, godz. 21:00, Klub Saturator, ul. 11 listopada 22 

saturator_niechec_90Koncert NIECHĘĆ - grają dosyć dziwaczną muzykę z pogranicza jazzu. Można w niej znaleźć echa muzyki modalnej, nastrojów cold wave-owych, free-jazzu, nawet Chopina, ale przede wszystkim wciąż jest to muzyka improwizowana.

IKARYZMA - koncert

16 grudnia, godz. 21:00, Łysy Pingwin, ul. Ząbkowska 11

lysypingwin_ikaryzma_90IKARYZMA  to na tę chwilę solowy projekt Macieja Majewskiego, wokalisty i gitarzysty znanego z formacji Złodzieje Oklasków. Ikaryzma to projekt tworzący muzykę opartą o założenia podobne do szamańskiej podrózy transowej.

Płyny

16.12. godz. 22.00 Cafe Kulturalna, Pl. Defilad 1

palackultury_plyny2_90Mieszanka stylów, konwencji i form. Można tu usłyszeć zarówno melodyjny i przyjemny avant-pop, odrobinę rocka, bujające reggae, transowe fazy, trochę kwaśnego jazzu.

Tomek Lipiński - koncert

16 grudnia, godz. 22:00, Łysy Pingwin, ul. Ząbkowska 11

lysypingwin_tomek_lipinski2_90Koncert Tomka Lipińskiego znanego jako lider i członek zespołu Brygada Kryzys od 1981r.

Baabunio- koncert/set Djski
baabunio_9016 grudnia, godz. 23:00, Klub Hydrozagadka, ul.11 Listopada 22

BAABUNIO to zabawa konwencją. Cykliczny projekt multiinstrumentalisty Bartka Webera (Baaba, Mitch & Mitch) oraz M.Bunio.S (Ludzie, Dick 4 Dick, Bassisters Orchestra) zakłada niefrasobliwą zabawę z dźwiękiem o charakterze bitowo samplowym na styku dj-ki, live actu, samplingu, improwizacji i kpiny.

DJ Nicolae Mercescu - koncert

16 grudnia, godz. 23:00, Klub Saturator, ul. 11 listopada 22

saturator_nicolae_mercescu_90Koncert DJ Nicolae Mercescu – set DJski. Wnikliwy obserwator przemian kulturowych w Warszawie. Muzyka zainspirowana licznymi podróżami po Bałkanach przybliży nam kulturę muzyczną takich krajów jak Rumunia, Bułgaria, Macedonia, Albania....