…i póki nas śmierć nie rozłączy, czyli Tryptyk Czeski

„…i póki nas śmierć nie rozłączy”, czyli Tryptyk Czeski

15.12.07, godz. 19.00

Stowarzyszenie Teatru Konsekwentnego   Stara ProchOFFnia, ul. Boleść 2

tryptyk_240„…i póki nas śmierć nie rozłączy”, czyli Tryptyk Czeski Vaclava Havla, Ladislava Fuksa, Pawłał Kunjasa to historia mocno wiekowego małżeństwa umieszczonego w domu starców, które w dniu swojego złotego wesela prowadzi niekończącą się sprzeczkę o dawno nieżyjących znajomych, sąsiadach i krewnych. Rozmowa to pełna jest złośliwości, wyrzutów, przytyków i nieuchronnie zmierza do przykrego finału, którym dla obojga staruszków jest poczucie zmarnowanego życia, nieudanego małżeństwa i samotności ich ostatnich dni.
Rozmowa o przeszłości, zapomnianych przez świat dalszych i bliskich znajomych jest pretekstem do spojrzenia na własne życiowe klęski, jest odzwierciedleniem absolutnej różnicy charakterów i temperamentów obojga staruszków, a przede wszystkim jest refleksją o życiu obok siebie i ze sobą, ale w całkowitej samotności i poczuciu niezrozumienia.
Całej rozmowie przysłuchuje się pielęgniarz i opiekun starców. Małżeństwo traktuje Ga jak kartę przetargową, licytując się o jego względy, obrażając się wzajemnie na pokaz, popisując się przed nim swoją złośliwością i docinkami aż do chwili, gdy pada jedno słowo za dużo i okazuje się, że pozostało już wyłącznie wstyd i upokorzenie…

Spektakl nagrodzony na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów „Ogrody Frascati- Warszawa 2006” Dużą Nagrodą Ogródkowa i II Nagrodą Publiczności.

Reżyseria: Agnieszka Czekierda, Adam Sajnuk
Scenografia: Jerzy Łazewski, Adam Sajnuk
Występują:
Agnieszka Czekierda
Antoni Barłowski
Adam Sajnuk

www.teatrkonsekwentny.pl
info@teatrkonsekwentny.pl