De-naturat

15.12.2007, godz. 24 :00 Fundacja Artystyczna « MŁYN » Teatr Wytwórniadenaturat__fot._magda_skrzeczkowska_240

On i Ona – zamknięci w czterech ścianach małego mieszkanka na typowym polskim osiedlu. Przedstawienie „DE-NATURAT” to, jak napisała jedna z recenzentek: “Ten stan ostatecznego upadku, z którego alkoholik się już nie podnosi. Siedzi i nie może wstać, ogarnia go senność. Głowa mu się kiwa, mruży oczy i już nawet nie próbuje bełkotać. A naprzeciwko stoi młoda dziewczyna, może 20-letnia, w ciąży.”(E. Hevelke, Nowa Siła Krytyczna).

 

Podgladana przez widzów zza białej firanki historia, porusza swoją autentycznością. Spektakl otrzymał liczne pozytywne recenzje. Jest grany w warszawskim Teatrze Wytwórnia.

 


 

Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zsdanowska

 

Obsada: Zuzanna Fijewska i Rafał Kosecki

 

Scenografia: Agata Skwarczyńska

 


 

Fundacja Artystyczna „MŁYN” powstała we wrześniu tego roku, by skupić rozproszone projekty artystyczne sióstr Fijewskich, a oraz innych przyjaciół - artystów. Obecnie zajmuje się eksploatacją spektakli „Głuchoniemoc (Teatr Stara Prochownia), oraz „De-naturat” (Teatr Wytwórnia). Jest również organizatorem spektaklu „Siostry”, którego premiera planowana jest na styczeń 2008r. przy Klubokawiarni „Chłodna 25”.

 


 

www.fundacjamlyn.pl

 

kontakt@fundacjamlyn.pl