BABARYBA czyli kobieta po grecku

  16.12. godz. 19.30 Folwark, Teatr Makata, ul Folwarczna 3

BABARYBA czyli kobieta po grecku

Jak wyrazić w krótkiej formie złożoność tego, co możemy określić jako „bycie kobietą”? Jakakolwiek próba jednoznacznej definicji z góry jest skazana na porażkę. Co pozostaje? Kuchnia. Połączenie w jedność sprzecznych wizji. Mieszanka przeróżnych składników i przypraw, w odpowiedni sposób odważonych, wymieszanych i przyrządzonych.

Projekt BABARYBA to propozycja wieloskładnikowego dania, złożonego z przeróżnych elementów, wymieszanych i zmiksowanych, by skosztować naraz jak najwięcej smaków – kontrastujących ze sobą i jednocześnie nawzajem się dopełniających. To kulinarno-teatralne danie, smakowa i zapachowa uczta na scenie przyprawiona czym się da. To projekt z pogranicza teatru, nowych mediów, performensu i samej sztuki kulinarnej.

Składniki to teksty literackie, dramaty; to publicystyka i literatura naukowa, to sztuka wysoka i wycinki z popularnych czasopism.

Przyprawy to ruch, śpiew, muzyka odgrywana na żywo, elementy tańca współczesnego i sztuk walki, wizualizacje oraz inspiracje arcydziełami malarstwa i scenografią filmową.

Przepis to obserwacja życia kobiety na przestrzeni wieków i różnych kultur, refleksja nad ważnymi momentami w jej życiu, rytuałami codzienności i przejścia.

Projekt zrealizowany dzięki dotacji Biura Kultury Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy; Produkcja: Stowarzyszenie Artystyczne Makata

FOLWARK WarszawskaMettaArtystyczna ul. Folwarczna 3 Praga Północ

Wychodząc na przeciw spragnionej rzeszy odbiorców sztuki niezależnej, Stowarzyszenie Artystyczne Makata otwiera na Szmulkach nową mettę artystyczną. FOLWARK jest miejscem przekształcania idei i materii rzeczywistości w formy odkrywcze. Działając na pograniczu sztuk wszelakich, łączy pod jednym dachem, teatr, film, taniec, performance, instalacje, sztuki wizualne. W swoje przestrzenie przyjmuje ludzi rządnych tworzenia, poruszających ciała, dusze i umysły. FOLWARK wpisuje się w artystyczny pejzaż Pragi Północ.

www.makata.org