PomroCność jasna
 

16 grudnia, godz. 20.00 (!uwaga zmiana godziny z 19 na 20!) Centrum Artystyczne Montownia, ul. Konopnickiej 6

 

AKME STUDIO "Pomrocność Jasna", David Lindsay-Abaire

 
 

pomrocznosc_240PomroCność Jasna w reżyserii Piotra Nowaka jest zniekształconym przez krzywe zwierciadło odbiciem rzeczywistości. Rzeczywistości jednego dnia widzianej oczami kobiety cierpiącej na amnezję.

To czarna, prowokująca i nieadekwatna do sytuacji komedia utrzymana w stylu ,,Pulp Fiction", wciągająca widza w zaskakujący finał.
Pod maskami bohaterów - pozniekształcanych dziwaków i outsiderów możemy dostrzec ludzi niezwykle prawdziwych w swojej walce o funkcjonowanie w tzw. normalnym świecie, są śmieszni, ale nie groteskowi, bawią, ale i wzruszają, bo mimo swych ułomności chcą być szczęśliwi i nie tracą wiary, że to szczęście odnajdą.  Według autora sztuki fascynujące jest ,, jak potrafimy się pokrzywić, by się dostosować, odnaleźć w świecie. I czy da się w ogóle odnaleźć siebie i jakiś sens w tym świecie, który zdaje się często nie mieć sensu?".
PomroCność Jasna jest próbą odpowiedzi na to pytanie. Bohaterowie spektaklu usilnie starają się zbudować sobie milszą i bardziej poprawną tożsamość.
Czy im się uda? I za jaka cenę?

 

Reżyseria - Piotr Nowak

Obsada:

  • Hanna Kochańska,
  • Marta A.
  • Zygadło,
  • Hanna Stankówna,
  • Mirosław Zbrojewicz,
  • Leszek Lichota,
  • Piotr Miazga,
  • Krzysztof Skonieczny/Paweł Domagała
 

AKME STUDIO
Nowo powstała firma producencka, z inicjatywy dwóch młodych aktorek : Hanny Kochańskiej i Marty A. Zygadło.

Centrum Artystyczne (do listopada 2007 znane jako Centrum Artystyczne Montownia) to nowa niezależna przestrzeń twórcza zaaranżowana
w dawnym  basenie przy ul. M. Konopnickiej 6, tuż obok Placu Trzech Krzyży. Inauguracyjną premierą otwierającą działalność nowej sceny było przedstawienie Teatru Montownia Peer Gynta, w reżyserii Marka Pasiecznego, które miało miejsce 15 grudnia 2005 roku.

Teatr Montownia jako jedyna grupa teatralna jest obecnie rezydentem
w Centrum i stale realizuje w nim swoje spektakle.
 
Ciekawa architektura przedwojennego budynku, piętrowa galeria obiegająca wyłożoną kafelkami nieckę basenu i gąszcz korytarzy tworzą przestrzeń
o niepowtarzalnym klimacie i możliwościach aranżacyjnych dla różnego działań artystycznych.

Obok sceny w basenie powstało także foyer z klubokawiarnią "Naparstek",
z myślą o organizowaniu po spektaklach m.in.  spotkań z artystami.

Po roku działalności Sceny w Basenie, zainaugurowano Scenę na Piętrze oraz Trzecią Scenę, na których docelowo będą prezentowane spektakle teatru tańca współczesnego. W planach Centrum jest utworzenie stałej Sceny Teatru Tańca Współczesnego, prezentującej dorobek polskich grup i artystów oraz regularne pokazy zespołów zagranicznych.

Centrum Artystyczne, otwarte jest na współpracę z innymi grupami teatralnymi
i na różne formy spotkań ze sztuką poprzez prezentację artystów, często reprezentujących różne gatunki. Obecnie Centrum Artystyczne jest miejscem skupiającym środowisko aktorów, reżyserów, plastyków, muzyków oraz tancerzy. Oprócz spektakli prezentowane są tu koncerty, wernisaże, imprezy klubowe.

W ciągu 2 lat działań Centrum Artystyczne  stało się ważnym miejscem na kulturalnej mapie Warszawy. W październiku 2007 roku docenili je recenzenci, którzy w rankingu teatrów warszawskich przeprowadzonym w Życiu Warszawy, przyznali  Centrum trzecie miejsce.

Oprócz Teatru Montownia obecnie stale z Centrum Artystycznym współpracują: reżyserzy Marek Pasieczny i Redbad Klynstra, kompozytor Jan Duszyński, choreografowie Jarek Staniek, Edyta Kozak i Izadora Weiss, krytyk teatralny Ola Rembowska, tłumaczka Anna Wołek oraz Agnieszka Małgowska, odpowiedzialna za dział literacki. Dyrektorem Naczelnym Centrum Artystycznego jest Piotr Duda.

Adres:
Centrum Artystyczne
Ul. M. Konopnickiej 6
00-491 Warszawa

Tel. 22/3390761

( w najbliższym czasie Centrum Artystyczne ogłosi ostateczną nazwę pod którą prowadzić będzie dalsze działania twórcze)

 

www.montownia.art.pl

s.tomkiewicz@montownia.art.pl

p.duda@montownia.art.pl