Łagodna

Łagodna

15.12.07 godz. 20

ul. Lubelska 30/32

lagodna_240Swoisty dance macabre, rozegrany pomiędzy aktorem i po mistrzowsku animowaną przez niego "nadmarionetą", na granicy erotyki i śmierci, sacrum i profanum.

REŻYSERIA:
Dariusz Kunowski

MUZYKA:
Olena Leonenko

AKTOR:
Piotr Makarski

Projekt i wykonanie lalki:
Katarzyna Proniewska Mazurek

Scena Lubelska 30/32

scena_lubelska5_240Zlokalizowana na warszawskiej Pradze (tuż przy Dworcu Wschodnim) Scena Lubelska 30/32 to nowe miejsce twórczej aktywności w stolicy, istniejące od października 2005 przy Stowarzyszeniu Pracownie Twórcze Lubelska 30/32. Zostało założone przez reżysera i scenografa Darka Kunowskiego znanego m.in. z projektowania scenografii do Muzeum Powstania Warszawskiego oraz przez Piotra Zgorzelskiego, etnologa, tradycyjnego tancerza, animatora kultury, współtwórcę warszawskiego Stowarzyszenia Dom Tańca.

Miejsce to obecnie skupia ludzi zajmujących się różnymi aspektami kultury tradycyjnej, aktorów, etnografów i etnomuzykologów, muzyków, tancerzy i śpiewaków. Dzięki temu organizowane są cyklicznie na „Scenie Lubelska 30/32” spektakle teatralne, warsztaty tańców tradycyjnych, warsztaty głosowe i dramy, koncerty i potańcówki przy muzyce tradycyjnej oraz zajęcia warsztatowe dla małych dzieci i młodzieży. Podczas okazjonalnych wydarzeń (koncerty, potańcówki, Wigilia) oraz na spektakle docierają tam także ludzie dorośli oraz starsi. Realizowane przez nich projekty wychodzą także poza ul. Lubelską.

www.scenalubelska.art.pl
scenalubelska@gmail.com

 

Stowarzyszenie Pracownie Twórcze