Pasażer
14 grudnia, godz. 20:00 Dworzec Warszawa Centralna
 
Fundacja Akcja
 

pasazer2_240Monolog człowieka, który w drodze ze spotkania o pracę utknął na stacji metra. Zdaje widzom relację z egzystencjalnego rozdarcia powodowanego rodzącym się w nim brakiem wiary w celowość, sensowność i humanitarność otaczającego go życia społecznego. Więź łączącą go z ludźmi osłabiają wiadomości o rosnącej liczbie ofiar ataków terrorystycznych oraz strach, agresja i niezrozumienie, z jakimi spotyka się w relacjach z innymi pasażerami komunikacji miejskiej.

 
 
 

Sztuka miała swoją premierę 2004 r. na stacji metra Dworzec Gdański, była prezentowana m.in. na Festiwalu Teatralnym Malta w Poznaniu.

 
 
 

Artyści zaangażowani w projekt:

 
 
 
 

Reżyseria: Robert Kucharski
Wykonawca: Krzystof Franieczek

 
 
 

Fundacja Akcja

 
 
 

Główne produkcje Fundacji Akcja to: powstały w 2004 r. Tryptyk Teatralny „Wasze Nasze Miasto, którego poszczególne części zostały zrealizowane w przestrzeniach publicznych miasta, to jest w metrze, autobusie jadącym przez Warszawę oraz w starej hali fabrycznej dawnej fabryki Norblina; happening - w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego (2005), zaprezentowanie spektakli „Pasażer” i „Selekcja” na Międzynarodowym Teatralnym Festiwalu Malta w Poznaniu (2006). Najnowsza praca Fundacji Akcja to "Faust" na motywach dramatu J.W. Goethego. Fundacja organizuje ponadto warsztaty ze strytellingu i clowningu.

 
 

Fundacja_akcja@o2.pl

logo_dworce_90