Pętla

16.12.2007, godz. 21 Teatr Druga Strefa, ul. Magazynowa 14a

bezpłatny autobus spod IQ Pl. Konstytucji 4 godz. 20.30 

petlaPętla to opowieść o najbardziej skrywanym problemie coraz większej części społeczeństwa. Problem skrywany bardzo głęboko... Dziś już nie ma tych pijaków z pod budki z piwem, dziś problem z alkoholem dotyka także tych dobrze sytuowanych, tych na stanowiskach – ale Oni przecież nie są pijakami – ten jeden koniaczek, ta jedna szklaneczka whiskey... Bohaterem "Pętli" może być każdy. Spektakl przedstawia świat ludzi, którzy już dawno zostali odarci ze swego człowieczeństwa. Wódka odebrała im wszystko. Dała w zamian samotność, rozpacz i powolne czekanie na śmierć.

"Pętla" to jeden dzień wyjęty z życia alkoholika. Dla Kuby - głównego bohatera spektaklu wydawałoby się wyjątkowy, ale jakże jest on podobny do pozostałych. Kuba pragnie złamać krąg upokorzeń oraz wstydu, odnaleźć swoją tożsamość, zacząć życie od nowa i stać się zwyczajnym człowiekiem. Chce przestać pić. Tego dnia o 18.00 przyjdzie Krystyna i pójdą razem na terapię. Tymczasem do wieczora daleko. Minuty wloką się niemiłosiernie, a godziny przedłużają w wieczność. Stan Kuby pogarszają ciągłe telefony znajomych, którzy gratulują podjęcia męskiej decyzji. W poszukiwaniu spokoju wychodzi na ulicę...

Na podst. „Pętli” Marka Hłaski.

Artyści zaangażowani w projekt:
Reżyseria i scenografia: Sylwester Biraga

Obsada:
Tomasz Zaród,
Jakub Wons,
Beata Bójko

Teatr Druga Strefa

Teatr Druga Strefa jest niezależnym teatrem repertuarowym, prowadzonym przez Sylwestra Biragę – dyrektora i głównego reżysera. Od 17 lat istnienia Druga Strefa opiera swoje działania na wyjątkowej artystycznej filozofii i unikalnym modelu funkcjonowania, różniącym się od akademickiego i instytucjonalnego modelu teatru. Ważnym założeniem tej filozofii jest wzbogacanie doświadczeń artystycznych i kulturalnych poprzez budowanie międzynarodowej współpracy w Europie i poza nią. Istotne jest także „totalne” spojrzenie na teatr, budowanie teatralnej siły grupy przez poszerzanie jej umiejętności aktorskich, technicznych i pedagogicznych. Założeniem Teatru Druga Strefa jest kreowanie i propagowanie sztuki, która ma znaczenie i wartość dla współczesnego społeczeństwa. Teatr Druga Strefa regularnie współpracuje z polskimi i zagranicznymi artystami. Od 2006 r. ma swoją siedzibę w Warszawie przy ul. Magazynowej 14A. Dawny warsztat samochodowy stał się przestrzenią działań artystycznych.