Piosenki małego miasteczka
 
 
 
 

16 grudnia, godz 20.30 Teatr Stara Prochoffnia, ul. Boleść 2

 

Unia Teatr Niemożliwy

 
 
 

lena_i_dorota_1_240Artystki spotkały się po latach, by po raz wtóry wykonać piosenki, które tworzyły wiele lat temu w Grodnie na Białorusi, spotykając się wówczas zgoła niespodzianie. Zrodził się niezwykły koncert - ciut współczesny, ciut sentymentalny ...

 
 
 
 

Połączenie różnych kobiecych wrażliwości w przedziwnym przenikaniu, dopowiedzeniach…

Artyści zaangażowani w projekt:

 
 
 
  • Dorota Anna Dąbek,
  • Lena Ledoff,
  • Marina Łazariewa,
  • Leszek „Dziadek” Jędras
 
 
 

Dorota Anna Dąbek (autorka tekstów, śpiew) - reżyserka, aktorka, absolwentka PWST. Od 1994 r. zajęła się reżyserią teatralną - zarówno w ruchu amatorskim, jak i profesjonalnym. Obecnie tworzy Teatr Autorski. Powołała do życia Ogólnopolski Festiwal Miniatur Lalkowych ANIMO. Uhonorowana została Nagrodą Ministra Kultury (2003), Stypendium Twórczym Ministra Kultury (2005), Gloria Artis (2007)

 
 

Lena Ledoff (autorka muzyki) urodzona w Petersburgu, studiowała na Akademii Muzycznej w Woroneżu. Od 1994 r. mieszka w Warszawie. W swej artystycznej karierze przebyła drogę od muzyki poważnej do jazzu. W 2000 roku założyła Lena Ledoff Trio, które aktywnie koncertuje w kraju i za granicą. Poza triem angażuje się w projekty solowe, takie jak Międzynarodowy Festiwal Współczesnej Choreografii w Witebsku, Inspiracje Chopinowskie w Milanówku, Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych w Pradze Czeskiej, liczne koncerty solowe .

 
 
 

Marina Łazariewa (autorka podkładów, śpiew)– mieszka, pracuje i tworzy w Grodnie. Aktorka zatrudniona w tamtejszym teatrze. Zdarza się - odwiedza Polskę ze spektaklami własnego pomysłu i wykonania.

 
 
 

Unia Teatr Niemożliwy

 
 

Teatr lalek dla Dorosłych, stowarzyszenie zrzeszające artystów zawodowo zajmujących się tą dziedziną sztuki. Tworzą spektakle teatru lalek dla dorosłych, ale także organizują wystawy (zahaczające o teatr )i konkurs foto w/na/obok teatru (zahaczający o teatr) i często zahaczające o teatr koncerty poezji śpiewanej, a także koncerty muzyki klasycznej na nadnarwiańskich łąkach (Koncerty na Sangórce).

 
 

Organizują Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek dla Dorosłych „Lalka też Człowiek”. Członkowie Unii to wielokrotni laureaci nagród, stypendiów, odznaczeń i medali państwowych. Od trzech lat w Teatrze Stara Prochownia, przedtem w kuchniach królewskich Pałacu w Wilanowie.

 

 

 

www.uniateatrniemozliwy.art.pl

 
 

filtrowa@wp.pl