Oczekiwanie

Oczekiwanie

16.12.07, godz. 20:00

Scena Współczesna Stara Prochoffnia, ul. Boleść 2

Scena Współczesna zajmuje się trzema dziedzinami: współczesną dramaturgią, edukacyjnymi spektaklami dla młodzieży i teatrem tańca. Jej siedziba znajduje się w budynku Starej Prochoffni.

oczekiwani_240Oczekiwanie to jest sztuka o oczekiwaniu na cud. O tym, że winę za swoje niepowodzenia zrzucamy na innych, na świat zewnętrzny. Uważamy, że sznurkami naszego losu pociągają jacyś mniej lub bardziej konkretni "oni". I czekamy oczywiście na cud, który przecież nie nadejdzie - mówi autor "Oczekiwania”. Sztuka Łagodzińskiego zdobyła uznanie w oczach jury i publiczności Tygodnia Sztuk Odważnych w Radomiu w 2007 i zdobyła tam nagrodę główną.

Artyści zaangażowani w projekt:
Scenariusz i reżyseria: Janusz Łagodziński
Obsada: Janusz Łagodziński

Fundacja Scena Współczesna

Fundacja Scena Współczesna działa od 2001 Starej Prochowni. Przez siedem lat swojej działalności Fundacja zrealizowała 20 premier (niektóre z nich są grane od samego początku istnienia Fundacji, np. Dzieła Wszystkie Szekspira – ponad 900 przedstawień), jest organizatorem już trzech edycji Festiwalu Teatrów Tańca Europy Środkowej ZAWIROWANIA oraz corocznych spotkań z teatrem naszych wschodnich sąsiadów ( do tej pory odbyły się spotkania z teatrami Białorusi i Ukrainy). Teatr Tańca „Zawirowania” prowadzony przez Elwirę Piorun oprócz występów w całej Polsce pokazywał już swoje przedstawienia w Czechach, na Węgrzech, na Białorusi, w Grecji i w Hiszpanii.

www.scenawspolczesna.pl

info@staraprochownia.art.pl