Jubileusz

15.12.07, godz. 21:00 Teatr Druga Strefa, ul. Magazynowa 14a

bezpłatny autobus spod IQ Pl. Konstytucji 4 godz. 20.30

 

jubileusz_240Przez przypadek (a może przeznaczenie?) premiera „Jubileuszu” George Taboriego odbyła się 28 maja 2006 r. Tego samego dnia Papież – Niemiec odwiedził KL „Auschwitz”, zaś Jan Tomasz Gross kończył swój „Strach”. Inny „strach” spowodował, że spektakl Teatru Druga Strefa jest dopiero drugim wystawieniem tego dramatu w Polsce. Jaki to strach? Strach kołtuński, strach obłudny, strach przed ....?

„Jubileusz", podobnie jak inne sztuki Taboriego, jest makabrycznym korowodem umarłych, czarną mszą zasilaną żądzą, miłością, utratą i cierpieniem. (...). Tabori zdumiewa, irytuje i rani przez swoje konsekwentne wytyczanie drogi zmysłowego wspomnienia, gdzie życie i śmierć, rozkosz i ból leża tak nieznośnie blisko siebie, a nasza nagość jest widoczna za wszystkimi przebraniami. Tylko bezpośrednio przeżyte doświadczenia rozkoszy i bólu gwarantują pozostanie żywym "wewnątrz swego codziennego umierania".
Spektakl prezentowany był na Międzynarodowym Festiwalu Avignon Off w 2007 r.

jubileusz1Artyści zaangażowani w projekt:

Reżyseria i scenografia: Sylwester Biraga
Przekład Jacek St. Buras;
Choreografia: Tatiana Pałucka
Światło i dźwięk: Aleksandra Dyoniziak
Obsada: Arnold, muzyk – David Foulkes; Lotta, jego żona – Halina Chrobak; Mitzi, jej spastyczna siostrzenica – Magda Kacprzak (adept); Otto, fryzjer – Tomasz Piątkowski; Helmut, jego żona - Marek Pituch; Jürgen, bratanek Helmuta – Jakub Wons; Wumpf, grabarz – Tomasz Zaród

Teatr Druga Strefa

Teatr Druga Strefa jest niezależnym teatrem repertuarowym, prowadzonym przez Sylwestra Biragę – dyrektora i głównego reżysera. Od 17 lat istnienia Druga Strefa opiera swoje działania na wyjątkowej artystycznej filozofii i unikalnym modelu funkcjonowania, różniącym się od akademickiego i instytucjonalnego modelu teatru. Ważnym założeniem tej filozofii jest wzbogacanie doświadczeń artystycznych i kulturalnych poprzez budowanie międzynarodowej współpracy w Europie i poza nią. Istotne jest także „totalne” spojrzenie na teatr, budowanie teatralnej siły grupy przez poszerzanie jej umiejętności aktorskich, technicznych i pedagogicznych. Założeniem Teatru Druga Strefa jest kreowanie i propagowanie sztuki, która ma znaczenie i wartość dla współczesnego społeczeństwa. Teatr Druga Strefa regularnie współpracuje z polskimi i zagranicznymi artystami. Od 2006 r. ma swoją siedzibę w Warszawie przy ul. Magazynowej 14A. Dawny warsztat samochodowy stał się przestrzenią działań artystycznych.

 

 

www.teatr2strefa.com
info@teatr2strefa.com