Rosencrantz i Guildenstern nie żyją. Wg Toma Stopparda

16.12.07, godz. 19.30  

Teatr LA M.ORT  Natoliński Ośrodek Kultury, ul. Na uboczu 2

Spektakl "Rosencrantz i Guildenstern nie żyją" w reżyserii Eweliny Kaufmann to – pod pozorem intelektualnej zabawy osnutej wokół szekspirowskiego Hamleta – wstrząsająca diagnoza współczesnego świata. Opowieść o strachu, czasie i uwikłaniu w czas, o umieraniu odartym z wszelkiej wzniosłości, o zadawaniu pytań i poszukiwaniu odpowiedzi.

"Rosencrantz i Guildenstern…" to sztuka, w której przeplatają się absurd i groteska z elementami tragedii. Wszystko to składa się na świat przedstawiony spektaklu, w który zostali wrzuceni dwaj bohaterowie. Rosencrantz i Guildenstern w swoich dialogach poszukują uzasadnienia swego losu i sensu podejmowania jakiegokolwiek działania. Zawieszeni między bytem a niebytem próbują dookreślić otaczającą ich nie-rzeczywistość.

 

"- Był czas, gdy nie stawiano pytań.
- Zawsze stawiano pytania. Tylko że wymienia się jeden zestaw pytań na drugi".

 

Artyści zaangażowani w projekt:
Obsada: Rosencrantz – Rafał Szałajko; Guildenstern – Piotr Bajtlik; Aktor – Klaudiusz Kaufmann; Ofelia – Ilona Chojnowska; Hamlet – Paweł Ciołkosz
Reżyseria: Ewelina Kaufmann
Muzyka: Maciej Kierzkowski

 

Teatr LA M.ORT

 

Mottem działalności artystycznej Teatru LA M.ORT są słowa Tadeusza Kantora: „Do teatru nie wchodzi się bezkarnie”. LA M.ORT jest teatrem niezależnym, działającym od 1999 r. przy Natolińskim Ośrodku Kultury w Warszawie. Teatr LA M.ORT tworzy młody, profesjonalny zespół absolwentów Warszawskiej Akademii Teatralnej.
W ciągu ośmiu lat swojej twórczości wystawił sztuki "Samotność", "Giną ludzie", "Autoportret opętany", "Inna kobieta", "Wszystko zamiast", "Następni", "Krzyk", "Antygon", "Furia".

 

W 2007 roku Teatr LA M.ORT gościł ze spektaklem "Rosenkrantz i Guildenstern nie żyją" wg Toma Stopparda na jednym z największych międzynarodowych festiwali teatralnych The Edinburgh Festival Fringe, gdzie stanął w szranki z najlepszymi zespołami z całego świata. Teatr LA M.ORT brał również udział w Festiwalu The Best OFF w Gdańsku. Zespół zdobył I Miejsce na III Międzynarodowym Festiwalu Działań Teatralnych i Plastycznych „Zdarzenia” Tczew-Europa. Teatr LA M.ORT był trzykrotnie nagrodzony na Łódzkich Spotkaniach Teatralnych.

 

 

www.lamort.pl
a.mroz@lamort.pl