Pani Koch

"Pani Koch"

14 grudnia godz. 16:00 w Obiekcie Znalezionym w Zachęcie

Fundacja Marebito

 

img_2359_240Spektakl Pani Koch stworzony został na podstawie dramatu Mirona Białoszewskiego oraz wrażeń i doświadczeń aktorów, i reżysera związanych z problemem choroby, umierania, i szpitala. Jego tematem jest codzienność umierania a głównym bohaterem jest tu słabość: fizyczna, psychiczna, społeczna.
Użyte w nim środki artystyczne są minimalistyczne. Zabieg taki związany jest z tematem śmierci i słabości oraz charakterem poezji Mirona Białoszewskiego, która odsłania piękno codzienności i jednocześnie za pomocą bardzo prostych środków językowych przekazuje głębokie uczucia i doświadczenia. Jest to choreografia złożona z niepozornych codziennych, gestów, za pomocą których przekazywany jest stan wewnętrzny bohaterów – Pani i Pana Koch.
Dla nas spektakl ten jest próbą odpowiedzi na pytanie, jaka jest wartość słabości: czym ona jest, co wnosi w życie, czy potrafi być piękna nawet gdy nie jest ładna. Widz nie dostaje jednak gotowej odpowiedzi. Na te pytania każdy z nas musi odpowiedzieć samodzielnie.


 
Artyści zaangażowani w projekt:
Reżyseria: Elżbieta Jabłońska
Obsada:
Adrianna Kabza-Biernacka,
Marcim Kania
 
 

img_2371_240Teatr Marebito

 
 

Teatr Marebito powstał w 2005 roku. Obecnie tworzą go trzy osoby. Jego pierwszym projektem był oparty na baśni chińskiej spektakl „Serce Dzwonu”, w którym techniki tańca współczesnego połączone są z aktorstwem europejskim i elementami zaczerpniętymi z teatru Noh, który był jedną z głównych inspiracji do jego powstania. Naszym głównym zainteresowaniem jest ruch i to, co on przekazuje. Obecny spektakl – Pani Koch jest drugim projektem teatru.

 

marebito@wp.pl