Dwa razy dwa-cztery, czyli wszystko co piękne i wzniosłe wg Dostojewskiego

Tak sobie chodzę w Warszawie, Londynie i Petersburgu i pokaz spektaklu Dwa razy dwa-cztery, czyli wszystko co piękne i wzniosłe wg Dostojewskiego

15.12.07, godz. 23.00

Stowarzyszenie Grupa Przedsięwzięć Teatralno-Medialnych   PKiN, sala Rudniewa 

„Tak sobie chodzę w Warszawie, Londynie i Petersburgu” to trzy, krótkie filmowe impresje z tournée spektaklu „Dwa razy dwa, cztery, czyli wszystko co piękne i wzniosłe” wg Dostojewskiego w wykonaniu Jerzego Łazewskiego i reżyserii Małgorzaty Szyszki. Przewodnim tematem filmów jest „spacerowanie jako manifestacja wolności” ukazane z perspektywy mieszkańca Warszawy, Londynu i Petersburga. Po pokazie filmów zaprezentowany zostanie sam spektakl „Dwa razy dwa...”, który zdobył I nagrodę oraz otrzymał wyróżnienie za scenariusz podczas Festiwalu Sztuki Jednego Aktora we Wrocławiu w 2003 r. Spektakl ten został zaprezentowany także podczas międzynarodowej konferencji „Dostojewski w kulturze światowej”, która odbyła się w dniach 7-12 listopada 2007 w Muzeum im. F. Dostojewskiego w Petersburgu.

Artyści zaangażowani w projekt:
Reżyseria: Małgorzata Szyszka
Obsada: Jerzy Łazewski
Zdjęcia i montaż filmu „Tak sobie chodzę po Petersburgu”: Jacek Wan
Zdjęcia i montaż filmu „Tak sobie chodzę czyli nasz Hyde Park w Londynie”: Piotr Sroka
Zdjęcia filmu: „Tak sobie chodzę czyli nasz Hyde Park w Warszawie”: Iliko Kuruszwili

Stowarzyszenie Grupa Przedsięwzięć Teatralno-Medialnych

Grupa Przedsięwzięć Teatralno-Medialnych powstała w 2003 r. Mówią o sobie: "Ludzie spotykają się i rozchodzą. Nam chodzi o moment spotkania i podjęcie wspólne przedsięwzięcia, które połączy nas nie tylko materialnie, ale i duchowo i podczas którego zginą wszelakie granice, bariery, różnice ideologiczne i religijne. Akt twórczy pozwala na powstanie nowej jakości, która jest ponad naszymi ograniczeniami". W Stowarzyszeniu działają małe grupy, które z dużym zaangażowaniem pracują nad projektami. Coraz częściej jest to współpraca artystów zawodowych i amatorów. Coraz częściej udaje się im także przekroczyć granice pomiędzy sztuką a życiem, tak jak np. w projekcie "Tak sobie chodzę", gdzie ludzie z ulicy siadają na “Krześle Dostojewskiego” i mówią, czym dla nich jest wolność.

www.sgptm.pl, www.szyszka.art.pl
e-mail.sgptm@tlen.pl