TOPORLAND – SUITA BEZ SŁÓW

16.12.07, godz. 19.30

Unia Teatr Niemożliwy   Teatr Stara Prochoffnia, ul. Boleść 2

Spektakl bez słów z muzyką na żywo. Warstwa wizualna stworzona na podstawie twórczości francuskiego rysownika i literata czarnego humoru: Rolanda Topora. Warstwa muzyczna powstała z zachwytu: fakturą spektaklu oraz wielkością J.S.Bacha.Spektakl otrzyał nagrodę Złotego Offeusza, Pierrota 2000, I nagrodę Łódzkich Spotkań Teatralnych i wiele, wiele innych. W rankingu miesięcznika TEATR, wymieniany jako jedna z najciekawszych premier teatrów alternatywnych.
Był prezentowany m.in.w Pradze, Troyes, Paryżu,Petersburgu, Edynburgu, Stanbule, Gandawie, Stuttgarcie, Starej Zagorze, Łodzi i Szczecinie.

Artyści zaangażowani w projekt
Marek b.Chodaczyński, Dorota Anna Dąbek, Maciej Dużyński, Wojciech Olejnik, Bogdan Edmund Szczepański, Violetta Halenka, Katarzyna Rogowiec

Unia Teatr Niemożliwy

Teatr lalek dla Dorosłych, stowarzyszenie zrzeszające artystów zawodowo zajmujących się tą dziedziną sztuki. Tworzą spektakle teatru lalek dla dorosłych, ale także organizują wystawy (zahaczające o teatr )i konkurs foto w/na/obok teatru (zahaczający o teatr) i często zahaczające o teatr koncerty poezji śpiewanej, a także koncerty muzyki klasycznej na nadnarwiańskich łąkach (Koncerty na Sangórce).

Organizują Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek dla Dorosłych „Lalka też Człowiek”. Członkowie Unii to wielokrotni laureaci nagród, stypendiów, odznaczeń i medali państwowych. Od trzech lat w Teatrze Stara Prochownia, przedtem w kuchniach królewskich Pałacu w Wilanowie.

 

www.uniateatrniemozliwy.art.pl
filtrowa@wp.pl