Umarli muszą tańczyć

Umarli muszą tańczyć

15.12.07

Teatr Emocji i Wyobraźni   PKiN, sala Trojka

 

umarli_240O czym opowiada ten autorski spektakl Teatru Emocji i Wyobraźni? Najpierw opowiadał o rodzinie, potem o nieszczerości, potem o chciwości, w międzyczasie o niespełnionych pragnieniach... w końcu o tym, co jest w każdym z nas, a o czym inni nigdy się nie dowiedzą... Wszystkie te tematy spotykają się w scenerii naszej rodzinnej kolacji.

 

Artyści zaangażowani w projekt:
Katarzyna Kwiatkowska, Paulina Białoskórska, Maciej Starzycki, Paulina Jędrzejewska, Beata Misztal, Karolina Pluta, Magdalena Rostkowska, Magdalena Okoń, Michał Prusik

 

Teatr Emocji i Wyobraźni

 

logo_240_01Teatr Emocji i Wyobraźni działa od 1996 r., jednak poza Katarzyną - założycielką i szefem całego tego teatralnego bałaganu - obecnie nie ma w nim już nikogo z pierwotnego składu. Przez grupę przewinęło się już blisko sto osób - i nadal jest ona otwarta dla nowych zainteresowanych.

 

Na swoim koncie Teatr ma ponad 20 etiud i spektakli. Niemal wszystkie oparte były na pomysłach i scenariuszach członków grupy, gdyż zasadą działania TEiW jest gotowość do realizowania autorskich projektów każdego z uczestników... ...oczywiście, o ile reszta grupy uzna je za interesujące, albo przynajmniej za sensowne.

 

Teatr działa w ramach Stowarzyszenia Grupa Przedsięwzięć Teatralno-Medialnych, które zajmuje się nie tylko teatrem, ale także filmem, dokumentalistyką oraz szeroko pojętą działalnością kulturalną. TEiW jest jednak przede wszystkim teatrem ruchu, choć ma na swoim koncie kilka spektakli z tekstem, a nawet wieczorków poetyckich.

 

Obecnie grupę tworzy siedem osób, w większości studentów, o różnych zainteresowaniach teatralnych: od kabaretowych przez teatr uliczny po pracę czysto laboratoryjną. „Spotykamy się, żeby uczyć się od siebie, żeby powiedzieć coś sobie i innym, a czasem żeby po prostu pobiegać, pokrzyczeć, potarzać się po podłodze i zrobić razem coś fajnego. Żeby dobrze się bawić”.

 

 

 

info@teiw.org
info@teiw.org