Wyrok śmierci na konia faraona

"Wyrok śmierci na konia Faraona”

14.12.07, godz. 19, Stowarzyszenie Teatru Konsekwentnego Stara ProchOFFnia,

Scena Kazamaty, Ul. Boleść 2

wyrok_mierci_240"Wyrok śmierci na konia Faraona” na podstawie opowiadania Jerzego Janickiego w adaptacji Adama Sajnuka jest próbą spojrzenia w przeszłość, której nikt nie pamięta, i co do której nie ma pewności, czy miała kiedykolwiek miejsce. Bieszczady. Połowa lat 70. Surowa zima. Morze wódki. I śledztwo: „Śledztwo, co do którego do dziś nie ma pełnej jasności, czy starano się dociec śmierci Henryka Szylinga, czy badano ułomności duchowe jego konia”. Galeria postaci: wozacy, ksiądz, milicjant, kierowniczka parkowej stołówki, nadleśniczy, weterynarz, pani prokurator – wszyscy kontra jeden człowiek: idealista i marzyciel czy wulgarna apoteoza bohatera romantycznego.
Oszust i naciągacz czy może uosobienie marzenia każdego z nas, marzenia o bezgranicznej wierności samemu sobie.

Scenografia tego przedstawienia została żywcem przeniesiona ze wsi lat 70., do montażu teatralnego użyto środków filmowych. Spektakl grany jest na Scenie Kazamaty, w podziemiach Starej ProchOFFni.

 
Spektakl „Wyrok śmierci na konia Faraona” zaskoczy na pewno zarówno wielbicieli Teatru Konsekwentnego, jak i tych, którzy znają i cenią prozę Jerzego Janickiego.
Adaptacja i scenariusz: Adam Sajnuk
Reżyseria i scenografia: Teatr Konsekwentny
Obsada: Monika Rowińska, Mariusz Bachura, Jerzy Łazewski, Adam Sajnuk, Arkadiusz Wrzesień

www.teatrkonsekwentny.pl
info@teatrkonsekwentny.pl