Ziemia jałowa

16.12.07, godz. 18.00

Teatr Akt Szkoła tańca RIVIERA, Waryńskiego 12

ziemia_jaowa_01_240Teatr Akt o spektaklu: "Nasza inscenizacja utworów Eliota ("Ziemia jałowa", "Próżni ludzie") zakłada wykorzystanie przestrzeni postindustrialnych, idealnie oddających ducha jego poezji. Jesteśmy przekonani, że siła iluzji tworzona przez teatr ruchu i pantomimy pomoże widzom dotrzeć do świata niewidzialnej nierzeczywistości poezji.

 

W utworach T.S. Eliota zainteresowało nas dobrze znane nam współczesnym poczucie pustki, niepewności, poczucie daremności wysiłków i tęsknota za „życiodajną wodą”, której zabrakło w naszych czasach".

 

Artyści zaangażowani w projekt:
Teatr Akt: Tomasz Dusiewicz, Marek Kowalski, Agnieszka Musiałowicz, Tomasz Musiałowicz, Janusz Porębski, Krzysztof Skarżyński, Marta Suzin oraz Sylwia Hanff (gościnnie)

ziemia_jaowa_02_240

 

Teatr Akt

 

Teatr Akt powstał w 1990 r. w Klubie Stodoła w Warszawie. Sztuka pantomimy łączona z innymi pozawerbalnymi środkami wyrazu i ideą teatru niezależnego staje się punktem wyjścia poszukiwań twórczych zespołu. Teatr uliczny jest jego główną formą wypowiedzi. Teatr ze swoimi spektaklami odwiedził większość festiwali teatralnych, miast i miasteczek w Polsce i za granicą, kontynuując tradycję trup objazdowych, przemierzających świat.

 

 

 

www.teatrakt.pl
teatrakt@teatrakt.pl