Ciocia

14.12.07 godz. 21, Teatr Druga Strefa, ul. Magazynowa 14a

bezpłatny autobus spod IQ Pl. Konstytucji 4 godz. 20.30 

 

ciocia_240„Ciocia” to tragifarsa, autorstwa Rafała Wojasińskiego, opierająca się na wartkich, mocnych dialogach międzypokoleniowych, podszytych niepokojem i widmem śmierci.
Andrzej to młody, doskonale postawiony człowiek, robiący karierę, wolny czas poświęcający kolekcjonowaniu bibelotów. W jego uporządkowanym życiu nagle, bez zapowiedzi, pojawia się zapomniana ciotka, wiekowa dama. Natychmiast rozpoczyna reorganizację życia siostrzeńca, terroryzując go emocjonalnie. Nie wyjawia przy tym celu swojej wizyty czy też – co jeszcze bardziej przerażające – wprowadzenia się do luksusowego domu. Przepychanki słowne, walka Andrzeja o zachowanie suwerenności i kaprysy starszej pani to jednak tylko jedna z płaszczyzn „Cioci”. Tak naprawdę sztuka ta jest dialogiem o śmierci, a raczej pokazaniem jak trudno jest nam o niej rozmawiać – niezależnie od tego, czy temat ma poruszyć młody umierający człowiek, czy też osoba w podeszłym wieku, w naturalny sposób żegnająca się ze światem.

Artyści zaangażowani w projekt:
Reżyseria i scenografia: Sylwester Biraga
Obsada: Emilia Krakowska, Jakub Wons, David Foulkes, Tomasz Zaród

Teatr Druga Strefa

logomale_240Teatr Druga Strefa jest niezależnym teatrem repertuarowym, prowadzonym przez Sylwestra Biragę – dyrektora i głównego reżysera. Od 17 lat istnienia Druga Strefa opiera swoje działania na wyjątkowej artystycznej filozofii i unikalnym modelu funkcjonowania, różniącym się od akademickiego i instytucjonalnego modelu teatru. Ważnym założeniem tej filozofii jest wzbogacanie doświadczeń artystycznych i kulturalnych poprzez budowanie międzynarodowej współpracy w Europie i poza nią. Istotne jest także „totalne” spojrzenie na teatr, budowanie teatralnej siły grupy przez poszerzanie jej umiejętności aktorskich, technicznych i pedagogicznych. Założeniem Teatru Druga Strefa jest kreowanie i propagowanie sztuki, która ma znaczenie i wartość dla współczesnego społeczeństwa. Teatr Druga Strefa regularnie współpracuje z polskimi i zagranicznymi artystami. Od 2006 r. ma swoją siedzibę w Warszawie przy ul. Magazynowej 14A. Dawny warsztat samochodowy stał się przestrzenią działań artystycznych.

 

 

www.teatr2strefa.com
info@teatr2strefa.com