"Papa papu", "Gemini_after"

mufmi_premiery

14 grudnia, godz. 20:00

Scena Klubu DGW Al. Niepodległości 141,
(metro Racławicka)

"papa papu" - premiera, Anna Białecka i Wacław Gaborczyk
gemini_240"Gemini_after" - premiera, Anna Piotrowska & Patrycja Dońska

mufmi_premiery w Warszawskich Wieczorach Teatru Tańca w ramach sezonu teatralnego_eferte 2007

mufmi teatr tańca

reżyseria i choreografia: Anna Piotrowska

kreacja i wykonanie: Anna Piotrowska i Patrycja Dońska

muzyka: Aleksandra Gryka

Anna Piotrowska założycielka „mufmi teatr tańca” działającego przy Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa (1995), zrealizowała ponad 30 choreografii. Jest założycielką i i prezesem Fundacji Rozwoju Tańca (www.eferte.pl).
Jest jedną z najzdolniejszych polskich choreografek młodego pokolenia i najaktywniejszą obecnie animatorką kultury w dziedzinie tańca współczesnego. Jednym z największych jej sukcesów jest fakt, że skupia wokół siebie wielu zdolnych i młodych ludzi, wprowadza ich w świat tańca i teatru, promuje ich m.in. poprzez Festiwal PolemiQi.
„mufmi teatr tańca” /Teatr Tańca Dystans/ od 13 lat jest miejscem kształtowania się tancerzy, organizowane przez nią warsztaty, na które Piotrowska zawsze zaprasza najlepszych pedagogów, m.in. intensywne letnie kursy na Kaszubach oraz autorskie projekty eferte_LABORATORIUM CHOREOGRAFII - warsztaty choreograficzne dla choreografów i tancerzy, program „British 4 Polish Dance” dają możliwość rozwoju techniki i uczą sztuki choreografii dziesiątki młodych ludzi. Współpracuje z najlepszymi pedagogami z Polski i Europy.

Fundacja Rozwoju Tańca
Głównym celem Fundacji jest promocja i upowszechnianie tańca współczesnego poprzez realizację szeregu programów, w tym m.in.: Ogólnopolski Festiwal Tańca Współczesnego “PolemiQi” (VII edycji), “Atak przestrzeni”, czyli warsztaty w przestrzeniach miejskich, polską edycję “Solo & Duo Dance Festival” w Budapeszcie, “kierunkek.(Europa_Warszawa).taniec”, “kierunek.Budapeszt_Warszawa.taniec”, “British 4 Polish Dance_direction.London_Warsaw.dance”, warsztaty letnie na Kaszubach, wspiera działalność “mufmi teatr tańca” z Warszawy, zajmuje się produkcją i promocją przedstawień teatru tańca.


Fundacja Rozwoju Tańca
www.eferte.pl
fundacjarozwojutanca@neostrada.pl