Warszawska Noc Tańca Autoprezentacja 3

Warszawska Noc Tańca Autoprezentacja 3

14.12.07 godz. 22.30 - 24.00

całość Warszawskiej Nocy Tańca  trwa od godz. 16 do 2 rano...

Fundacja Ciało/Umysł    Centrum Artystyczne (d. Montownia), ul. Konopnickiej 6

Rezerwacją bezpłatnych biletów objęta są tylko części AUTOPREZENTACJA 1, 2, 3.


Warszawska Noc Tańca to jedyna taka okazja, by wejść w sam środek świata contemporary dance i w ciągu kilku godzin zapoznać się ze środowiskiem i potencjałem warszawskich artystów tańca współczesnego. Zaprezentują się odważni i niezależni twórcy: tancerze, muzycy, choreografowie, video artyści, performerzy i improwizatorzy.


Noc składa się z trzech części:

AUTOPROMOCJA (16.00-02.00)
to przestrzeń promocyjno-wystawowa, w której przez cały wieczór prezentujemy  materiały organizacji związanych z tańcem współczesnym oraz wideo-wizytówki poszczególnych artystów Pokażemy także prace towarzyszące jak: fotografie, plakaty, programy. A że noc to idealna pora na integrację, w przerwach spotykamy się przy barze, by poznawać się, dzielić doświadczeniami, dyskutować, spierać i wspierać.

AUTOPREZENTACJA (18.00-00.00)
Każdy z zaproszonych artystów ma do dyspozycji do 20 minut na swoją dowolną prezentację. Nie narzucamy żadnej myśli przewodniej, otwieramy się na to, co mają nam do zaproponowania, bo ideą tego nocnego spotkania jest wzajemna inspiracja. Będzie zatem taniec w czystej postaci, teatr i widowisko, video art, multimedia, improwizacje, instalacje i rzeczy nie poddające się definicjom. Będzie można wejść w proces tworzenia, stać się tworzywem, zasmakować latania na trapezach lub po prostu wystąpić w tradycyjnej roli widza.

AUTOPREZENTACJA cz.1 (18-19.50)
18.00-18.15 Grzegorz Pańtak, Kolumbowie Tańca-Uwertura życia (fragm.)
18.20-18.35 Anna Piotrowska, Cafe Klatschen
18.45-19.00 Teatr Limen, Apoptosis
19.15-19.35 Koncentrat (A.Jankowska& R.Dziemidok) Zajawka/ Zajawka

GALERIA/instalacje
- Beton, Asfalt
- Mirek Kowalczyk, Taniec życia ze śmiercią
- Edyta Kozak, dancing for you for 1 minute

19.40 – 20.00 zostajemy w barze, gdzie można spotkać artystów biorących udział w pierwszej części wieczoru oraz zapoznać się z ekspozycją stałą –  (WE STAY IN THE BAR TO MEET THE ARTISTS AND HAVE A LOOK AT THE EXHIBITION OF THEIR PROMO MATERIALS)

AUTOPREZENTACJA cz.2 (20.15-22.00)
20.15-22.00 AUTOPREZENTACJA cz.2
20.15-20.45 Renata Piotrofska, Podróż w nieznane
20.50-21.10 Maria Stokłosa&Julia Staniszewska, Spotkanie 1
21.20-21.35 Teatr Zawirowania, Nic tylko błękit (fragm.)
21.40-22.00 Gravity Teatr Zbyt Przestrzenny Beaty Wojciechowskiej, Ciało i dusza na plaży (fragm.)

GALERIA/instalacje

- Beton, Asfalt
- Mirek Kowalczyk, Taniec życia ze śmiercią
- Edyta Kozak, dancing for you for 1 minute

22-22.30 PO ZAKOŃCZENIU TEJ CZĘŚCI WIECZORU MOŻNA BĘDZIE W SALI BALETOWEJ POLATAĆ NA TRAPEZACH LUB ZAPOZNAĆ SIĘ Z EKSPOZYCJĄ STAŁĄ W BARZE (TIME FOR TRYING YOUR LUCK ON TRAPEZES OR CONTEMPLATING THE PROMO MATERIALS & MEETING THE ARTISTS)

AUTOPREZENTACJA cz.3 (22.30-24.00)
22.30-22.50 Rodney Place, The questioning of shadows by everyday life
23.00-23.20 Teatr Bretoncaffe, Psychologia, proces, taniec?
23.40-24.00 Kaya Kołodziejczyk & Universal Law Of        Impermanence, The night of 3/free styles (Zderzenie nr 1)
24.00-2.00 POTAŃCÓWKA DJ Doministry composition improv

GALERIA/instalacje

- Beton, Asfalt
- Mirek Kowalczyk, Taniec życia ze śmiercią
- Edyta Kozak, dancing for you for 1 minute


Program AUTOPREZENTACJI to zbiór kilkunastominutowych fragmentów prac. Podzielony został na trzy różniące się zawartością moduły. Będzie taniec w czystej postaci, teatr i widowisko, wideo art, multimedia, improwizacje, instalacje i rzeczy niepoddające się definicjom. Będzie można wejść w proces tworzenia, stać się tworzywem, zasmakować latania na trapezach lub po prostu wystąpić w tradycyjnej roli widza. Przez cały wieczór prezentowane też będą materiały organizacji, związanych z tańcem współczesnym oraz wizytówki poszczególnych artystów. A że noc to idealna pora na integrację, w przerwach spotkać się będzie można przy barze, by się poznawać, dzielić doświadczeniami, dyskutować, spierać i wspierać.

AUTOEKSPRESJA (00.00-02.00)
Na koniec zapraszamy do tańca. Tańczymy, jak kto lubi, w ramach projektu muzycznego DJa Doministry. Noc to idealny czas dla takiego spotkania. Noc otwiera. Sprzyja integracji, otwartej dyskusji, zacieraniu różnic i skupieniu się na tym, co nas łączy. Na spokojnie, z dala od zgiełku dnia codziennego możemy się rozpoznać, zaakceptować różnorodność.

Na koniec tańczymy, jak kto lubi, w ramach projektu muzycznego DJa Doministry.

Szczegółowy program Nocy na www.cialoumysl.pl.

Artyści zaangażowani w projekt:

Beton, Doministry, Gravity Teatr Zbyt Przestrzenny Beaty Wojciechowskiej, Kaya Kołodziejczyk&Universal Law Of Impermanence, Koncentrat, Mirek Kowalczyk, Edyta Kozak, Grzegorz Pańtak, Renata Piotrofska, Anna Piotrowska, Rodney Place, Maria Stokłosa i Julia Staniszewska, Teatr Bretoncaffe, Teatr Limen, Teatr Zawirowania oraz organizacje: Centrum Tańca Współczesnego, Festiwal Improwizacji Tańca Sic!, Festiwal Rozdroże, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Rozwoju Tańca, Kino Tańca.

Fundacja Ciało/Umysł

Fundacja Ciało/Umysł to organizacja dedykowana szeroko pojętej sztuce contemporary dance Jej misją jest tworzenie profesjonalnych warunków do manifestowania, rozwoju i promocji sztuki tańca, tworzenie miejsca dialogu między artystą tańca a widzem.
Fundacja dąży do stworzenia w Warszawie fizycznej przestrzeni dla prezentacji, produkcji, edukacji i promocji tańca współczesnego. Przestrzeni, skupiającej i integrującej polskich i międzynarodowych twórców, a także odbiorców tej dziedziny sztuki. Miejsca, w którym młodzi, niezależni choreografowie i artyści znajdą studio na warsztaty, eksperymenty, debiuty i premiery, teoretycy - materiały do badań dzięki archiwum i mediatece, a publiczność zobaczy najnowsze trendy w tej dziedzinie sztuki.
Działalność Fundacji obejmuje organizację międzynarodowego festiwalu, warsztatów i konferencji oraz prezentację wybitnych przedstawicieli tańca współczesnego, jak również promocję naszych artystów zagranicą. Fundacja sprzyja artystom odważnym i poszukującym, dla których ciało i umysł stanowią punkt wyjścia do twórczych działań na scenie.

www.cialoumysl.pl