Gra pamięci - Art-kolacja

art_kolacja_foto_jerzykonik_24015.12.07, godz. 21.15 Stowarzyszenie STEP, Galeria 2b PKiN, Sala TROJKA


Żyjąc w mieście jesteśmy na wyjątkowym styku kultury i natury, luksusu i bezdomności, tradycji i haj-teku. Czasami się w tym gubimy, czasami to kochamy, czasami chcielibyśmy to lepiej zrozumieć. Usiądźmy razem do stołu, by przy jedzeniu i piciu (bogatym w znaczenia), doświadczyć tej wyjątkowości.
Ten koncert muzyki improwizowanej z udziałem performerek, "wychodzących" z projekcji wideo oryginalnie realizowany był na opuszczonej budowie pod Mostem Poniatowskiego.


Artyści zaangażowani w projekt:
Pani domu (pomysł, kuchnia, umeblowanie, wideo) - Klara Kopcińska – ja.pani.ka
Muzyka: Studio Dźwięków Niemożliwych (pod czujnym uchem Tadeusza Sudnika (elektronika)]: Włodzimierz Kiniorski (2 saksofony i akustyka mostów – wirtualnie), India Czajkowska i Andrzej Przybielski


Panny miastowe: Kass, Diziroqui, Ampułka, Solonia
Współpraca: Józef Źuk Piwkowski


Stowarzyszenie STEP


Działania STEP trafiają do bardzo zróżnicowanej, szerokiej publiczności poprzez różne formy działania: konkursy (np. „Wykluczone!”), otwarte spotkania ze sztuką wARTo, cykl otwartych imprez nad Wisłą – „MostArt”, wystawy (np. „Wally Gilbert – Projekt Norblin”, „Ikony zwycięstwa” – które zostały przeniesione już do trzech miast w Polsce), prezentacje sztuki w metrze i na Dworcu Centralnym (ostatnio wystawa „Wykluczone!”), publikacje (dwumiesięcznik „tytuł roboczy” i inne). Pod nazwą Galeria 2b wkracza w przestrzeń miejską, często zdegradowaną, wykluczoną. Interesują ich tereny postindustrialne, przestrzenie komunikacyjne, miejsca, w których „nic się nie dzieje”. Wchodząc w nie ze sztuką nobilitują je, a uczestników skłaniają do podjęcia działań, które zmienią te tereny w żywe przestrzenie dla kultury i życia miasta. Ważnym aspektem działań STEP jest promocja postaw prospołecznych i proekologicznych.

www.2b.art.pl
2b@2b.art.pl