MOST TARGI MŁODEJ SZTUKI
 

10-21 grudnia 2007 Stowarzyszenie Monopol Warszawski, Youngs Gallery
InfoGaleria ul. Ząbkowska 36 i Youngs Gallery ul. Chałubińskiego 8

 


 

MOST to pomysł młodych ludzi – inicjatywa galerii w centrum Warszawy i InfoGalerii będącej częścią projektu InfoPraga - punktu informacji turystycznej i kulturalnej, by w poprzek linii zwyczajowych podziałów zorganizować wspólnie targi młodej sztuki. Jednoczesna akcja kulturalna połączy odległe punkty na mapie miasta, zacierając granicę między przestrzenią nowoczesnego biurowca i pofabryczną zabudową Pragi, między lewo-, a prawobrzeżną częścią Warszawy. Dwa miejsca po przeciwległych stronach Wisły zostaną na pewien czas zaanektowane przez młodych twórców.

 

Partnerzy:

 

InfoGaleria, będąca częścią projektu InfoPraga – praskiego punktu informacji turystycznej i kulturalnej, przyczyniającym się aktywnie do ożywienia pofabrycznej części Warszawy. InfoPraga mieści się w samym centrum starej Pragi przy ulicy Ząbkowskiej, uważanej do niedawna za jedną z najniebezpieczniejszych w Warszawie, a obecnie stanowiącą jeden z lepszych przykładów rewitalizacji zabytkowej przestrzeni miejskiej.

 

Youngs Gallery, galerii wystawiającej i wspierającej młodych niezależnych twórców, ulokowanej w biznesowym centrum Warszawy, na parterze nowoczesnego wieżowca Oxford Tower przy ulicy Chałubińskiego 8.

 

www.mostsztuki.pl

 

infogaleria@infogaleria.pl