Lokatorzy - wystawa

14.12.07-16.12.07, godz. 17.00-19.00
laura_pawela_160lokal_30, ul. Foksal 17 B / 30


lokal_30 mieści się w starej, XIX-wiecznej kamienicy, w samym centrum Warszawy, przy ul. Foksal. "Tworząc naszą galerię staraliśmy się zatrzymać klimat zwykłego mieszkania – zachowaliśmy ślady po jego lokatorach, naszych poprzednikach. Niczym Trelkovsky, bohater Lokatora Romana Polańskiego, daliśmy się uwieść przeszłości i atmosferze tego miejsca (starając się jednak nie wpaść w obłęd). Teraz to my oraz artyści z nami współpracujący czujemy się lokatorami owych dwóch pokoi z kuchnią - tworzymy nową historię tego miejsca, znaczymy je naszą obecnością i naszym działaniem" - mówią artyści. Wystawa Lokatorzy będzie więc swoistym podsumowaniem ponad dwuletniej bytności w lokalu_30, jednakże pokazane będą prace, które nigdy jeszcze nie były prezentowane w tej przestrzeni.

piątek - Laura Pawela - video
sobota - Anna Baumgart - video
niedziela - Piotr Kopik – video

Artyści zaangażowani w projekt:
Anna Baumgart, Andrzej Cisowski, Zuzanna Janin, Piotr Kopik, Tomasz Kozak, Maciej Kurak, Jan Mioduszewski, Laura Pawela, Karolina Zdunek

wystawa czynna 23.11.07 - 21.12. 07 śr.-pt. godz. 17.00-19.00

lokal_30

Jedną ze specjalności lokalu_30 jest "Śniadanie z artystą" – doświadczenie podpowiedziało, że o sztuce najlepiej rozmawia się w nieformalnej atmosferze, przy kawie, herbacie i porannych przekąskach. Te spotkania najtrafniej określają charakter lokalu_30 – miejsca sztuki, a nie typowej galerii, gdzie platformą dla dyskusji są spotkania, a nie panele, a artyści, kuratorzy i krytycy związani z galerią to raczej lokatorzy niż współpracownicy. Oprócz nich w lokalu_30 bywają również rezydenci – goście z zagranicy, zapraszani na krótkie lub dłuższe pobyty połączone z realizacją projektów. Sami lokatorzy również lubią się przemieszczać, uczestnicząc w wystawach i targach sztuki w różnych zakątkach świata.


www.lokal30.pl
lokal30@home.pl