Bezinteresowna przestrzeń miejska - ogród zimowy

14- 16 grudnia, Krzysztof Żwirblis, Aleksandra Wasilkowska, Hala kasowa dworca Warszawa Wschodnia


Krzysztof Żwirblis (autor); Aleksandra Wasilkowska (współautor -projekt architektoniczny); współpraca: Mariusz Maciejewski, Jolanta Świderska

Chcemy przedstawiać publiczności ideę powstania w naszym mieście „Bezinteresownej przestrzeni miejskiej – ogródu zimowego”. Budowli ziemno-szklanej z egzotycznymi roślinami, miejsca spotkań, relaksu, wystaw bez funkcji komercyjnych. W hali kasowej dworca Warszawa Wschodnia chcemy zaprezentować jego symulację z prawdziwymi roślinami oraz jego koncepcję architektoniczną i dowiedzieć się co myślą mieszkańcy, publiczność o projekcie. Zarejestrowane wypowiedzi umożliwią powstanie filmu rozważającego sensowność tej idei.

Przestrzeń miasta nosi w sobie ślady pulsującej rzeczywistości i przemian. Plac Konstytucji niegdyś spektakularne zwieńczenie osi defilad, dziś pusta i martwa tkanka z parkingiem w swoim sercu. Przestrzeń bezinteresowna to propozycja reanimacji i otwarcia tej strefy W-wy. Martwa, betonowa skóra placu pęknie, a z niej wyłoni się żywa, zielona tkanka...”

partnerzy projektu:

logo_dworce_90 pkpenerg_90karma_90