Nowe legendy miejskie

15.12.2007 godz. 21:00  Moma Film 

PkiN, Broniewski

Nowe legendy miejskie” to pokaz czterech niezwykłych filmów, zrobionych na podstawie legend, wymyślonych przez 10-latków z praskich szkół i z Targówka: „Zęboludy”, „Jak powstała Praga” i „Pan Sówka i fryzjer z Targówka” oraz animowany „Bohaterska papuga z psem”

 

Proces tworzenia tych filmów trwał ponad rok i zaczął się od wymyślalania, opowiadania i pisania legend o swojej dzielnicy. Najciekawsze pomysły,były rozwijane aż do powstania czterech scenariuszy filmowych. Dzieci uczyły się jak funkcjonuje plan filmowy, pracowały nad scenografią, kostiumami, szukały lokalizacji, same występowały – kreowały inny świat.

Stworzyliśmy im możliwość filmowej przygody - otrzymaliśmy w zamian cztery niezwykłe legendy, które zostały zrealizowane przy pomocy zdolnych, profesjonalnych filmowców.

Fundacja Moma Film

Fundacja Moma Film powstała w 2000 r. Jest organizacją non profit, której zadaniem jest wyszukiwanie, promocja, produkcja i dystrybucja nowych zjawisk audiowizualnych w Polsce i za granicą.
Produkuje filmy dokumentalne, krótkometrażowe, rejestruje spektakle teatralne.
Zajmuje się produkcją festiwali filmowych, multimedialnych i wydarzeń audiowizualnych.
Współpracuje z siecią kin studyjnych opracowując cykle przeglądów filmowych.

Od kwietnia 2006 r. zajmuje się projektem „Nowe legendy Miejskie”, który łączy działalność edukacyjną i produkcyjną.

Promuje polskich artystów i filmowców. Współpracuje z polskimi i zagranicznymi festiwalami filmowymi i multimedialnymi, między innymi z austriackim ARS ELECTRONICA, berlińskim TRANSMEDIALE, angielskim ONEDOTZERO.

W 2005 roku produkowała dla TVP Kultura, program S-FORMA.

momafilm@tlen.pl