Warszawskie Alternatywy Filmowe 2007

15.12 godz. 21.00 PKiN

Warszawskie Alternatywy Filmowe 2007

logo_waf_240Pokaz nagrodzonych filmów
Czym jest dzisiejsza Warszawa? Bezduszną stolicą polityki, czy może mekką artystów? Imprezownią i wybiegiem mody dla nastolatków? Maszynką do zarabiania pieniędzy dla biznesmenów? A może koszmarem, w którym trzeba przeżyć kolejny miesiąc? Niekończącym się horrorem, czy oazą? Czy da się znaleźć genius loci stolicy?
 Po raz drugi zwróciliśmy się z tym pytaniem do młodych filmowców, amatorów i twórców niezależnych. Chcieliśmy ponownie skłonić mieszkańców Warszawy, jej gości, przyjezdnych, turystów i emigrantów, aby poszukali na nie odpowiedzi z kamerą w ręku.
Rezultaty tych poszukiwań zostały zaprezentowane podczas Warszawskich Alternatyw Filmowych 2007. Ten unikalny konkurs filmowy odbył się 20 października 2007 roku (sobota), w warszawskich klubach Dobra karma i Radio Luxembourg.
W odróżnieniu od innych konkursów filmowych, które coraz cieszą się coraz większą popularnością, nasza impreza posiada wyrazisty profil. Motywem przewodnim jest miasto – i to miasto alternatywne, takie, które nie doczekało się jeszcze reprezentacji w oficjalnych mediach, i które o tę reprezentację nie zabiega. Chcemy pokazać to, co wbrew ogólnemu trendowi do bycia „trendy” – tym trendom się wymyka.
Interesują nas filmy o zjawiskach, postawach i spontanicznych działaniach, które istnieją w przestrzeni dzisiejszej Warszawy. Poprzez nie chcemy oddać ducha miasta, tworzonego przez ludzi młodych, o świeżym spojrzeniu, pełnych pomysłów i niepokornych.


Organizatorzy:
Stowarzyszenie Grupa Przedsięwzięć Teatralno – Medialnych (SGPTM)
Stowarzyszenie Biuro Sztuki


Kontakt:
E-mail:   waf@w-wa.org
Web:    www.w-wa.org