Przetwory, akcja twórczego recyklingu

Przetwory, akcja twórczego recyklingu

15.12.07-16.12.07
Stowarzyszenie ArtAnimacje   PZO, Grochowska 316/320

 

Postindustrialna przestrzeń Polskich Zakładów Optycznych w połowie grudnia na 24 godziny zamieni się w wielką halę (re)produkcyjną. ArtAnimacje zaprosiły artystów, designerów, handmadowców, którzy na oczach widzów będą przetwarzać odpady, niepotrzebne surowce, obiekty, które przestały spełniać już swoje funkcje. Zgodnie z ideami recycylingu, szacunku dla środowiska i przedmiotu pokażą, że wiele z rzeczy, które trafiają na śmietnik, wysypisko, na złom, bądź zalegają w piwnicach da się twórczo reanimować, w rękach artystów nabiorą nowego charakteru. Nowo powstałe obiekty będzie można kupować bezpośrednio od artystów.

Artyści zaangażowani w projekt:
100 artystów, twórców, designerów, handmadowców z Warszawy i okolic, którzy zaprezentują swoje przedmioty sztuki użytkowej jak i stworzą nowe projekty z dostępnych przedmiotów, materiałów, które zostały uszkodzone lub wyrzucone na śmieci.

Stowarzyszenie ArtAnimacje
Stowarzyszenie ArtAnimacje działa od 1995 r. Zajmuje się przede wszystkim promocją młodych twórców, animacją kultury, edukacją kulturalną. Stowarzyszenie jest producentem niezależnych projektów artystycznych. W ramach dotychczasowej działalności zrealizowało kilkadziesiąt projektów artystycznych, profesjonalnych i amatorskich, o różnej skali i zasięgu.

ArtAnimacje są lub były głównym organizatorem festiwali teatralnych, akcji kulturalnych, które na stałe wpisały się już w mapę teatralną Warszawy ( Projekt Praga w Fabryce PZO, Azyl, Mały Azyl, Dzień Teatru Obrzędowego, Projekt Folklor). Stale współpracuje z Akademią Teatralną w Warszawie, Studiem Teatralnym KOŁO, CSW Zamkiem Ujazdowskim, Stowarzyszeniem Inicjatyw Twórczych Ę, miastem st. Warszawa.

Rzecznik prasowy Monika Brzywczy: 606 222 373.

 

www.projektpraga.com
projekt.praga@gmail.com
,
ppraga@gmail.com