Pomoc zimowa II

13.12.07 Teatr Akademia Ruchu akcja w Śródmieściu

"Pomoc zimowa II" - akcja nawiązuje do wydarzeń stanu wojennego. Użytym w jej realizacji obiektem – symbolem jest precyzyjnie wykonana z miedzianego drutu miniatura (o wymiarze 8 cm x 4 cm) koksownika. Umieszczona w nim, pełgająca rytmicznym światłem dioda sugeruje pulsowanie energii jakiejś dobrej - tym razem - nowiny.

Bezinteresowna przestrzeń miejska - ogród zimowy
14- 16grudnia, Krzysztof Żwirblis, Aleksandra Wasilkowska, Hala kasowa dworca Warszawa Wschodnia

Chcemy przedstawiać publiczności ideę powstania w naszym mieście „Bezinteresownej przestrzeni miejskiej – ogródu zimowego”. Budowli ziemno-szklanej z egzotycznymi roślinami, miejsca spotkań, relaksu, wystaw bez funkcji komercyjnych.

FAST FORWARD
14-16.12.07 Klara Kopcińska, STEP/ 2b; ulica centrum

instalacja fotograficzna w przestrzeni miejskiej
Koniec pieśni
14 grudnia, godz. 18:00,  Studium Teatralne, ul. Lubelska 30/32

Prezentacja filmu i spotkanie z tworcami. Zimą na przełomie 1980 i 81 roku Piotr Borowski wyruszył wraz z trójką przyjaciół aktorów na „Wyprawę zimową”. Przez trzy miesiące pokazywali swój spektakl na Białostocczyźnie.  Spotykali przeróżnych ludzi pogranicza, ludzi odmiennych wyznań: staroobrzędowców, Tatarów, prawosławnych, Białorusinów. Ludzie ci, w geście wdzięczności za przedstawienie, śpiewali nam swoje pieśni, które nagrywano na taśmach magnetofonowych...

Przetwory, akcja twórczego recyklingu

15.12.07-16.12.07 Stowarzyszenie ArtAnimacje, PZO Grochowska 316/320

ArtAnimacje zaprosiły artystów, designerów, handmadowców, którzy na oczach widzów będą przetwarzać odpady, niepotrzebne surowce, obiekty, które przestały spełniać już swoje funkcje.

Szeleściaki czyli z papierka cukierek

15 i 16 grudnia 16-19,  Esencja smaku, Odolańska 10

 
warsztaty tworzenia biżuterii ekologicznej, czyli z tytułowych papierków po cukierkach oraz wszelkich innych plastikowych resztek codzienności, które są nam już zbędne, a które jednocześnie zanieczyszczają środowisko.
Gwiazdka Ceramiczna czyli Różne Oblicza Ceramiki 8

wernisaż 15.12.07, godz.17:00, Związek Ceramików Polskich, Muzeum Przemysłu d.Norblin

Wystawa jest doskonałą okazją nie tylko zobaczenia ceramicznych arcydzieł, ale także,  toczenia (bez ograniczeń wiekowych!) na kole garncarskim, lepienia, wypalania, malowania i ozdabiania swoich własnych wyrobów z gliny!   W Norblinie szykujemy warsztaty ceramiczne z kręceniem na kole, lepieniem z ręki, malowaniem ceramiki, paleniem polowego pieca, aukcję na rzecz Muzeum i spalonego domu w Laskach itp itd.

Nowe legendy miejskie

15.12.2007 godz. 21:00 Moma Film PkiN, Broniewski

Nowe legendy miejskie” to pokaz czterech niezwykłych filmów, zrobionych na podstawie legend, wymyślonych przez 10-latków z praskich szkół i z Targówka: „Zęboludy”, „Jak powstała Praga” i „Pan Sówka i fryzjer z Targówka” oraz animowany „Bohaterska papuga z psem”.

WYKŁAD – DZIAŁANIE PLASTYCZNE (3 CZĘŚCI)

15.12.2007 godz. 21:00 Akademia Ruchu PkiN, sala Ratuszowa

Działania plastyczne. Istota "Wykładu" polega na wyeksponowaniu w przestrzeni publicznej w formie właściwej dla specyfiki akcji plastycznej, poezji wizualnej, znaku teatralnego - komunikatów o niepodważalnej wartości naukowej, opracowanych przy udziale współpracujących z zespołem socjologów i politologów.

Warszawskie Alternatywy Filmowe 2007

logo_waf_90                                                                                                                 15.12 godz. 21.00 PKiN

Pokaz nagrodzonych filmów. Czym jest dzisiejsza Warszawa? Bezduszną stolicą polityki, czy może mekką artystów? Imprezownią i wybiegiem mody dla nastolatków? Maszynką do zarabiania pieniędzy dla biznesmenów? A może koszmarem, w którym trzeba przeżyć kolejny miesiąc? Niekończącym się horrorem, czy oazą? Czy da się znaleźć genius loci stolicy?

Przegląd Filmów Krótkich

15.12. godz. 21.00 PKiN , Federacja Niezależnych Twórców Filmowych

Filmy krótkie – niezależne, studenckie, profesjonalne, amatorskie – najlepsze filmy krótkie z Europy – zdobywcy nagród i wyróżnień na festiwalu OFF/ON Warszawa – Europejski Tydzień Filmowy oraz zwycięskie filmy z Grand Off – Europejskich Nagród Niezależnych.

The Wall

15.12 od godz 21.00 PKiN, Federacja Niezależnych Twórców Filmowych

mur_copy_90Pokaz filmu. Przeciwko zabieganiu, przeciwko zamknięciu. Przeciwko pędowi. Za Wisłą.

Romski Pstryk – warszawska odsłona

15.12.07 godz. 21:45 Akademia Pstryk – STEP Parkan: "tam, gdzie w Warszawie żyją Cyganie"

Romski Pstryk – warszawska odsłona” jest pewnego rodzaju eksperymentem. Chcemy zaprosić widzów Re-wizji do spotkania z najmniej akceptowaną społecznie i najbardziej krzywdzoną stereotypami mniejszością narodową żyjącą na terenie Polski, ze społecznością cygańską (romską). Dodatkowo projekcja filmu o projekcie w PKiN sala Broniewskiego.

DZIAŁANIE PLASTYCZNE - WYKŁAD 4

15.12.2007 godz. 22:30 Akademia Ruchu
Warszawa, Dworzec Centralny, peron IV – odcinek od dworca WKD Śródmieście

Działania plastyczne. Istota "Wykładu" polega na wyeksponowaniu w przestrzeni publicznej w formie właściwej dla specyfiki akcji plastycznej, poezji wizualnej, znaku teatralnego - komunikatów o niepodważalnej wartości naukowej, opracowanych przy udziale współpracujących z zespołem socjologów i politologów.

„Pop corn“, „Kane“, „Motion pictures“, „Koniec“

16.12.07, godz. 16.00  Laboratorium Sztuki ul. 11 listopada 22 m. 1A

Filmy eksperymentalne Roberta Szczerbowskiego. Różne formy, treści, skecz i halucynacje...

Chińska lekcja

16.12.07, godz. 21:00  Teatr Akademia Ruchu, Siedziba Teatru Komuna Otwock, Lubelska 30/32, Praga

Na przygotowaną do prezentacji publicznej całość składa się szereg performances, krótkich wystąpień pięcioosobowego zespołu, trwających od pięciu do dziesięciu minut. Ich podstawową cechą jest jedność formalna wywodząca się z rozwijanych od trzydziestu lat poszukiwań AR w obszarze języka wizualnego teatru.

Konferencja "Centrum Tańca Współczesnego w Warszawie – wizje i rzeczywistość"

17.12.07  godz. 10 Konferencja w Centrum Artystycznym ul. Konopnickiej 6

"Centrum Tańca Współczesnego w Warszawie – wizje i rzeczywistość” - organizator Fundacja Centrum Tańca Współczesnego