Re:wizje otrzymały 3-letni grant Biura Kultury Urzędu m.st. Warszawa - będą więc kolejne edycje Inwazji! Najbliższa w dniach 10 -13 grudnia 2008 - więcej informacji wkrótce :)

Zgłoś projekt do udziału w Re:wizjach 2008!

Podczas festiwalu zaprezentowane zostaną  różne dziedziny sztuki - teatr, taniec, film, fotografia, malarstwo, muzyka. Po raz drugi zagłębimy się w tajemnicze miejsca i nieznane klimaty inspirujących warszawskich artystów.
 
Pierwsze Re:wizje były okazją do odkrycia niezależnej sztuki w Warszawie. Chcemy kontynuować tworzenie mapy artystycznych miejsc w naszym mieście, włączając w to zarówno samych artystów, jak i warszawiaków. Każdy może zgłosić projekt do udziału w tegorocznej edycji festiwalu - mogą to zrobić zarówno sami artyści, jak i mieszkańcy naszego miasta. Ci pierwsi powinni opisać swój projekt korzystając z zamieszczonej poniżej  karty zgłoszeniowej. A widzowie mogą wysłać na adres rewizje@art-impact.pl, maila z informacją o projekcie którym się zachwycili. W ten sposób każdy może się stać się współtwórcą programu festiwalowego. Naszą ambicją jest, aby festiwal był nie tylko odbiciem artystycznych wydarzeń Warszawy, ale także animował zainteresowanie i zaangażowanie widzów w stały rozwój warszawskiej kultury niezależnej.
 
W tym roku w Re:wizjach wezmą udział także zagraniczni artyści, którzy zaprezentują swoje prace, ale także wraz z warszawskimi twórcami stworzą nowe, niepowtarzalne projekty, zaprezentowane w kulminacyjnym momencie festiwalu, czyli podczas Nocy Sztuki w Pałacu Kultury.

Warunki współpracy z organizatorami wydarzeń artystycznych

Karta zgłoszenia projektu

Kalendarium działań przygotowawczych Re:wizji

 

Festiwal RE:WIZJE 2007 zakończony !

Trzy dni inwazji sztuki niezależnej w Warszawie były ogromnym sukcesem. Tłumy uczestników odwiedzających 149 wydarzeń festiwalowych ukazały niezwykłe zainteresowanie kulturą offową. W porze przedświątecznego szaleństwa zakupów, w czasie pierwszych mroźnych nocy tej zimy Warszawiacy znaleźli czas, aby odbyć niezwykłą podróż po galeriach, klubach muzycznych i teatrach. Około 7 tysięcy warszawiaków przybyło do PKiN, aby przez kilka godzin doświadczać i współuczestniczyć w eksplozji sztuki offowej. Sztuka niezależna wyszła też na ulice na spotkanie z zaskoczonymi przechodniami, kierowcami w korkach, pracownikami wychodzącymi z biur, podróżnymi wysiadającymi z pociągów. Ilość i różnorodność wydarzeń była ogromna, aby ułatwić komunikację i poruszanie się po przestrzeni miejskiej, pomiędzy wydarzeniami festiwalu Re:wizje, jeździły fantastyczne autobusy - ‘’ogórki’’, które już same w sobie tworzyły przestrzeń sztuki. Gościliśmy 9 zagranicznych obserwatorów, dzięki którym niektórzy z warszawskich artystów zaprezentują się za granicą.

Dziękujemy Wszystkim, którzy byli częścią warszawskich Re:wizji! :)

W oczekiwaniu na następny festiwal zaglądajcie do Re:wizyjnej galerii. Polecamy też naszą stronę jako rodzaj inspiracji do zobaczenia tego, czego nie zdążyliście w trzy festiwalowe dni!

Program 1-szych Re:wizji znajduje się w ARCHIWUM

Re:wizje w mediach

Festiwal Re: wizje poruszył całe środowisko medialne poniżej kilka informacji internetowych
 
http://www.tvn24.pl/0,1532195,0,1,wiadomosc.html
http://imprezy.onet.pl/1453097,artykul.html
http://www.emetro.pl/emetro/1,50145,4746104.html
http://www.polskieradio.pl/kultura/wkulturalne/artykul28573.html
http://www.independent.pl/muzyka/aktualnosci/?id=010131030131040434353332

http://ww6.tvp.pl/4813,20071207615842.strona
http://www.rp.pl/artykul/76699.html

Akademia Fotografii robi dokumentację festiwalu, oczywiście fotograficzną :) 

Akademia Fotografii to wyjątkowe miejsce stworzone z myślą o osobach poszukujących praktycznej wiedzy na temat fotografii, zarówno jako przyszłego zawodu, jak i niezwykle dynamicznie rozwijającej się dziedziny sztuki. Wybitni wykładowcy, współtworzący sukces szkoły, gwarantują najwyższy poziom nauczania, w oparciu o wieloletnie doświadczenie wsparte teorią i praktyką. Wśród prowadzących zajęcia znajdują się największe osobowości polskiej fotografii i sztuki a doskonale wyposażone pracownie zapewniają poznawanie technik fotografii na nowoczesnym, profesjonalnym sprzęcie. Akademia Fotografii jest prywatną placówką edukacyjną, której ukończenie daje absolwentom solidnie ugruntowane umiejętności i szeroką wiedzę z zakresu fotografii traktowanej zarówno jako zawód jak i dziedzina sztuki.

Akademia Fotografii

ul. Marszałkowska 3/5                                   
00-624 Warszawa                                        
tel.: +48 (022) 629-09-20                                                         
kom: +48 0-601-381-101                             
warszawa@akademiafotografii.pl

Re:widujcie warszawską sztukę razem z nami!

:) Zapraszamy!